Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van esélyem arra, hogy megkapj...

Van esélyem arra, hogy megkapjam visszamenőleg az adókedvezményt erre a betegségre?

Figyelt kérdés
7 éve volt egy gerincröntgenem, amely kimutatta, hogy a gerincemen az egyik csigolya 4 mm-re nyitott. Ortopédiai leletem van róla. A betegség megnevezése: Gerinchasadék, k.m.n., BNO-kód: Q0590. Igaz, hogy ez enyhe fokú gerinchasadéknak számít, de ez a BNO-kód is szerepel azon a listán, ahol azok a betegségek vannak, amelyekre adókedvezmény vehető igénybe.

2020. ápr. 29. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A leírtak alapján van, emlékeim szerint 5 évre visszamenőleg lehet.
2020. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha van a szakorvostól igazolás (lelet nem elég) az adókedvezmányről, akkor az igazolás dátumától igénybe vehető. Max öt évre visszamenőleg lehet kérni.
2020. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítanék, nem az igazoláson szereplő kezdődátumtól vehető igénybe, tehát ha most kiállítják az igazolást, 2013-as dátummal, akkor igénybe veheted visszamenőleg 5 évre.
2020. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bocsánat, úgy gondoltam, hogy az igazoláson szereplő dátumtól, de max 5 év, valóban pontatlanul írtam le.
2020. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A háziorvostól is kérhetek ilyen igazolást? Kiállíthatja nekem az igazolást most 2013-as dátummal is?
2020. ápr. 30. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy szakorvosi igazolás kell. De a szakorvos a leletek alapján kiállíthatja visszamenőleges hatállyal is.
2020. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Úgyis tervezem egy ideje, hogy ortopédiára menjek a gerincferdülésem miatt, majd ha egyszer eljutok kérek ilyen igazolást is, hátha kapok. Köszi mégegyszer. :)
2020. ápr. 30. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Háziorvos is kiállíthatja szakorvosi leletek alapján, nekem és a férjenmek is háziorvos állította ki, 200km-re egymástól.
2020. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!