Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben egyéni vállalkoz...

Ilyen esetben egyéni vállalkozó tud adókedvezményt igénybe venni?

Figyelt kérdés

Én mindig is alkalmazott voltam, többféle adókedvezményt igénybe veszek, ezeknek a menetével tisztában vagyok. Ismerős katás egyéni vállalkozó, azt is tudom, hogy alapjáraton így nem tud miből kedvezményt igénybe venni. Viszont ma említette, hogy mivel az üzlethelyiséget magánszemélytől bérli, így havonta x összeg szja-t elutal a NAV-nak.

Ebből az szja-ból tudna adókedvezményt igénybe venni? Ő legalábbis szja-nak nevezte, de amennyire ért az üzleti dolgaihoz, belegondolva ez akármi más is lehet... (van egyébként könyvelője, a vállalkozás rendben van).


2020. máj. 3. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért tudna más szja-jabol O kedvezményt kapni ? Ha lehetne én kérném Mészáros úr kedvezmenyet :):):):):)
2020. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ismerős fizeti az szja-t. Azt mondta, ha magánszemélytől bérel, akkor neki kell fizetnie. Nem értek hozzá, de épp azelőtt utalt, hogy beszéltünk, így került szóba a dolog.
2020. máj. 3. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
És ?
2020. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi és? Az ismerős szja-t fizet azután, hogy magánszemélytől bérel, és azt kérdezem, erre érvényesíthet e adókedvezményt. Nem más szja-jából.
2020. máj. 3. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4, nem az ismerős fizeti, hanem az ismerős fizeti be, amit a bérbeadótól levont.


Amit a munkáltató levon a munkavállalótól, az a munkavállaló adója, arra ő tud kedvezményt igénybe venni.

Amit kifizetőként a bérlő levon a bérbeadótól, az meg a bérbeadó adója, az ő bevallásában jelenik meg.

2020. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De az 50 ezer forintból még milyen kedvezménye legyen ?
2020. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös. Így már tiszta.
2020. máj. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!