Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Véletlenul megtudtam hogy egy...

Véletlenul megtudtam hogy egy bizonyos kodu betegségem miatt több tizezer forint adovisszatérités jár. hogy tudom megnézzni, nem jár e esetleg még valami miatt?

Figyelt kérdés
2020. máj. 19. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2020. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem betegségre gondolok, az már megvan, hanem adovisszatéritésre valami más miatt.
2020. máj. 19. 16:38
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Keress egy könyvelőt! Enyém 20-ért mindent intézett, ráadásul nem kell minden évben intézni, évről - évre küldik.
2020. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és ha nincs más akkor mostantol 20-al kevesebb járna vissza?
2020. máj. 19. 16:41
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Betegség, gyere után járó kedvezmény és első házas kedvezmény van.


Ezek közül te tudod melyik vonatkozik rád.


A teljes összeget vissza tudod igényelni, ha korábban is fennállt a betegséged, akkor 5 évre visszamenőleg is.


Intézheted magad is vagy kereshetsz könyvelőt hozzá.

Illetve ha van munkahelyed, akkor lehet kérni a havi érvényesítést, így minden hónapban több a nettód, nem egy összegben kell igényelni. Ahogy jobb neked.

2020. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi. ha csak ez a 3 van akkor kár lett volna érte 20000-t fiizetni
2020. máj. 19. 17:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem gyakori, hogy egy sima szja bevallást 20.000-ért csinál meg egy könyvelő.

3-5000 Ft szokott lenni, persze akkor, ha nem utolsó pillanatban akarod.


Mióta áll fent a betegséged?

2020. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de még ugy is sok 3 sorért főleg h abbol 2 után nem is jár. sok éve, de csak 2019 beruártol szerepel orvosi papiron igy onnan tudom csak igazolni. mert olyan jellegu amit nehezen lehet felismerni. visszaemlékezve már 20 éve is megvolt, én nem tudtam, na de ha az ostoba orvosok nem ismerték fel akkor én hogy ismerhettem volna fel. ráadásul akkor sokkal enyhéb volt. persze 20 éve nem biztos hogy ilyen zárojelentést kaptam volna mint most igy lehet nem járt volna illetve azt se tudom, egyáltalán akkor volt e ez az adokedvezmény. mindegy tavaly februári papiron szerepel elösször a kod, de ha most nem tudom meg akkor most se kértem volna a vissaztéritést.
2020. máj. 19. 17:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

11 hónapra 2019-ben ez 81.950 Ft kedvezmény (persze ha volt ennyi levont szja), ezt most vissza tudnád igényelni és 30 nap múlva meg is kapod.

Mi nem éri meg?

2020. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ez megtörtént csak felmerult bennem, ha ezt véletlenul tudtam meg az utolso napokban, nins e esetleg más amit nem tudok? mert ha most nem tudom meg véletlenul, akkor nem igénylem s nem kapom meg 30 nap mulva. oké, évig megkaphatnám vagy akár önellenörzéssel ezután is, de ép ez a kérdés nincs akkor e más is amit nem tudtam meg véletlenul. ha csak a felsorolt 3 lehetőség van összesen, akkor persze nem jár más. a jövedelmem fedezné, van főállásom, ha nem is a legjobb állás, de évi 81000 Ft-nál joval több a levont ado.
2020. máj. 19. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!