Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a vállalkozásomhoz pl...

Ha a vállalkozásomhoz pl Olaszországból rendelek termékeket , azok után kell fizetnem vámot és áfát ? Nem tiszta a könyvelési folyamat .

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozást szeretnék létrehozni KATA adózási rendszerrel ( első körben ), a termékeimet Alibaba oldalról szeretném megrendelni . Van olyan lehetőség , hogy EU-belülről küldik . Ilyenkor nincs vám ugye ? De áfa keletkezik nekem ? A könyvelő simán letudja könyvelni majd az olaszországból származó termékeket ? Eu n belül értékhatár nélkül tudok rendelni ?

2020. máj. 26. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a kata a legjobb erre. Ha olaszból jön, akkor vám nem lesz, de áfa lehet bejátszana. Van egy 10ezer eurós szabály (~2.5 millió forint), amit figyelembe kell venni. Könyvelő ha ért hozzá és van róla bizonylatod, akkor simán le tudja könyvelni neked. Nekem legalábbis simán szokott menni.
2020. máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
A könyvelő hova konyveli egy bevételi nyilvántartást vezető rendszerben ???
2020. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%

nem egészen értem. Ha KATAs vagy, akkor a kiadásokat nem kell könyvelned, csak a bevételt, mivel költséget nem tudsz elszámolni.


ÁFA körös akarsz netán lenni? (KATA-nál nem jellemző) Ha EUn belülről rendelsz, és TE nem vagy ÁFÁs, akkor a kereskedő ÁFÁs számlát ad. Hogy olasz, vagy magyar ÁFA lesz rajta, az a kereskedőtől függ. Mindenesetre vissza nem igényelhetsz ÁFÁt. Ha Te is ÁFÁs vagy, és EUn belül akarsz kereskedni, akkor kell EU adószámot igényelned. Ennek birtokában a külföldi partner ÁFA mentesen számláz, ha eladod a terméket, ráteszed az ÁFÁ-t, és befizeted.

2020. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! utolsónak írhatok esetleg privátban?
2020. máj. 26. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell EU-s adószám. Ezért is írtam a 10ezer eurós szabályt, mert forgalomtól függően lehet úgy jönne ki jobban.
2020. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kettesnek üzenném, hogy egy bevételi nyilvántartást (ami amúgy nem is kötelező) vezető rendszerben is felmerülhet például áfafizetési kötelezettség, amit könyvelni kell. Vagy ha a hagyományos módszert választotta az iparűzési adónál, akkor ott is kell költséget könyvelni. Ez így hirtelen már két példa.
2020. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!