Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a számlán nem kötelező...

Ha a számlán nem kötelező feltüntetni a fizetési határidőt, akkor miért nem lehet például így feltüntetni, hogy "8 nap", azaz nem konkrét dátumot írok ?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem lehet így feltüntetni? Én már nem egy számlával találkoztam, aminek a végére oda volt írva, hogy a fizetés a számla kiállítását követő 15 napon belül esedékes.
2020. máj. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Semmi sem tiltja hogy így írd rá
2020. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A teljesítési dátumot is rá lehet írni ilyen módon ?

Sokszor probléma, hogy nem tudom a pontos teljesítést, csak úgy nagyjából, hogy 2 hét.

2020. máj. 27. 00:17
 4/21 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol, hogy nem tudod megállapítani a teljesítés dátumát?

Amúgy azt nem lehet ily módon, oda konkrét dátum kell.

2020. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Semmi különös nincs a foglalkozásomban, csak termelő tevékenység és sosem tudom pontosan, hogy mikor lesz kész a munka. A számlát viszont már előre meg kell írnom, mivel előzetesen utalják az összeget, aztán, ha kész, akkor postázom sok esetben.


Olyan számlát már többször láttam, hogy


10-én készült a számla

10-e volt ráírva teljesítésnek

, viszont csak 15-én postázták.

Ez sem gömbölyű valahogy.

2020. máj. 27. 01:10
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha előre fizetnek, akkor figyelj, mert lehet kötelezett lennél előlegszámla kibocsátására.

Azzal amúgy nincs gond szerintem, higy egy 10-én kiállított számla, csak 15-én kerül postázásra.

2020. máj. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem csinálok magamnak plusz munkát.

Az utalás dátumával kiállítom a számlát, így biztos nincs ebből probléma. Csak a teljesítést ez esetben hosszabb időre írom, hogy biztosan beleférjek.

De így meg többször előfordul, hogy már tudnám korábban postázni, de csak a teljesítési dátumon postázom.

Nem tudom, hogy nincs erre semmi egyszerűbb megoldás ?

A teljesítést lehetne maximum dátumként is meghatározni. Aztán a postai papírok meg igazolják, hogy ezen időn belül mikor lett a valóságban postázva.

2020. máj. 27. 15:06
 8/21 anonim ***** válasza:

"Az utalás dátumával kiállítom a számlát, így biztos nincs ebből probléma"


Azt csak gondolod...

2020. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Többet vétesz az adózási szabályok ellen, mint gondolod :)
2020. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Miért vétek ellene ?

Előleg számlát kellene kiállítanom ez esetben ?

2020. máj. 27. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!