Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek mit akar tőlem a NAV?

Szerintetek mit akar tőlem a NAV?

Figyelt kérdés

Jött ma egy levelem a NAV-tól, csatolok róla képet:

[link]

[link]


Értelmezésem szerint azt kérik, hogy fizessem az eü. járulékot. Viszont nekem ezzel kapcsolatban semmiféle tartozásom nincsen. A tavalyi év elején munkanélküli voltam, akkor végig fizettem magamnak minden hónapban. Aztán pedig vállalkozó lettem, és tudtommal a KATA-ban benne van az eü járulék is, nem kell külön fizetni. Az adófolyószámlámon sem látszik tartozás. Akkor most mégis mire véljem ezt a levelet, szerintetek mit akarnak tőlem?


(természetesen próbáltam hívni őket, de közel 50 perc várakozás után elfogyott a türelmem.)


Valaki esetleg kapott még ilyen levelet???



2020. máj. 26. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez csak arról szól, hogy HA fizetned kell akkor ennyit fizess. Azt nem mondja, hogy elmaradásod van vagy fizetned kellene.


Én is kaptam, én is fizetem.

2020. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gond itt abban rejlik, hogy sajnos lyuk van a rendszeren, hiába a kata bejelentkezés van eset - és ilyen ez is - amikor a t1011-esen is jelenteni kell, különben nem áll helyre a rendszer. Egyeztess a könyvelőddel!
2020. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyeztettem, azt mondta, hogy beküldte a T1011-et, rögtön a vállalkozás bejelentése után. Ellenőriztem a NEAK oldalán, a betegéletútnál is látszik, hogy mettől meddig volt az az időszak, amikor magamnak fizettem. Viszont azóta sem sikerült érdemben beszélni velük....
2020. máj. 28. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Szia

Szerintem ne telefonálgass, elérhetetlenek és csak magadat bosszantod vele.

Írjatok a könyvelőddel egy hivatalos válaszlevelet és kérdezzétek meg hogy most mi a teendő. Csatold mellé az ő levelük másolatát, a T1011 másolatát, és tértivevényesen add fel a címükre,

Onnantól az ő térfelükön a labda.

2020. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!