Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vagyonszerzési illetékkedvez...

A vagyonszerzési illetékkedvezményt miért így számolják?

Figyelt kérdés

Van ugye az a törvény, hogy 35 év alatt első lakás vásárlása esetén 4% helyett 2%-os illetéket kell fizetni, ha az ingatlan mértéke nem haladja meg a 15 millió forintot.

Először is, miért 15 millió a felső határ? Hisz ennyiért ma már sok helyen nem is lehet lakáshoz jutni. Ha valaki 14,5 millióért vesz lakást, akkor 290000-et fizet, míg ha 15,5 milliót, akkor 620000-et. Szerintem ez így nagyon nincs jól. Ez még senkinek nem jutott eszébe a törvényhozók közül?

Másrészt ha már 15 millió a határ és mondjuk valaki vesz egy 40 milliós lakást, akkor legalább lehetne úgy, hogy abból 15 millió után számoljanak fel 2%-ot, majd a fennmaradó 25 millió után további 4%-ot.

Egyébként ha mérséklést kérek, arra mekkora esély van, hogy megadják?



2020. máj. 27. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ezeréves szabályozás, amikor még családi házat is lehetett venni ennyiből. Amúgy a törvényhozóknak nem érdeke megemelni ezt a határt.
2020. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, csak furcsállom, hogy ezt még (tudomásom szerint) soha senki nem kérte rajtuk számon, pedig egy nyilvánvalóan idejétmúlt és hibás törvény szerintem.
2020. máj. 27. 21:23
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartom hibásnak. Szerintem örüljön az, aki belefér. Nem a fővárosban, 10-15 millió között simán lehet venni másfél szobás lakást.
2020. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem ide tartozik, mégis...


Nem emelték a családi pótlékot legalább 13 éve. A GYES összege is ugyanannyi, mint kb. 20 éve volt. A minimumnyugdíj kb. 20 éve szintén ugyanannyi. A havonta banki költség nélkül felvehető összeg legalább 7 éve még mindig csak 150 ezer forint. A saját gépkocsival bejárás költségtérítése 20 forint/km alatt van "ezer éve". Stb.


Nem követnek ezek semmi változást kizárólag a saját fizetésük emelgetését. De annak kiemelt figyelmet szentelnek.

2020. máj. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%

Családi pótlék és és és egyéb gyerek után járó összegek nem emelése mellett is kiállok, pontozzátok le ezt is nyugodtan. Ott van a családi kedvezmény és járulékkedvezmény rendszere. Szerintem azzal semmi baj nincs, hogy nem alanyi jogon oaztogatnak pénzt, hanem hogy a munkabérek adóterheit csökkentik ezzel (most júliustól újabb másfél százalékkal emelik az igénybe vehető összeget amúgy).


A 28.500-as minimálnyugdíj valóban felháborítóan alacsony szerintem is. Az érthetetlen. Ott valami valóban nagyon el van rontva.

2020. máj. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan, van penzed lakast/hazat venni, de az adot miatt sirankizol?


Ne erts felre, en sem oromkodve fizettem be anno. De nezd realisan a dolgokat, embereknek joval nagyobb problemaik vannak az eletben ennel. Ugyhogy szepen csendben fizesd be es orulj neki, hogy van mibol.

2020. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem az adó, vagyis illeték megléte miatt siránkozom, hanem annak mértékét tartom túlzónak. És nem pénzosztogatásra vágyom, csak a befizetendő pénz méltányosabb kiszámítására. Illetve azért szerintem különbséget lehetne tenni a között, ha valaki az első lakását venné meg, illetve a között, ha valaki az ötödik lakását veszi befektetés céljából.

Ettől függetlenül ki fogom fizetni.

2020. máj. 28. 10:38
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Van külöbség a között, hogy valaki első lakásvásárló vagy pedig az ötödiket veszi. Első lakásszerzésre van illetékkedvezmény ugye ;)
2020. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én semmilyen kedvezményt nem kaptam, de örülök ha van aki igen :)
2020. máj. 28. 12:18
 10/21 anonim ***** válasza:
24%
Aki a törvény szerint jogosult rá, annak sem automatikus, hanem jelezni kell. Anno amikor lakást vettünk, mi igénybe tudtuk venni.
2020. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!