Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért ekkora a netto-brutto...

Miért ekkora a netto-brutto különbség? SZJA és társai nem is visszaigényelhetőek?

Figyelt kérdés
16/l
2020. jún. 2. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert a kormány túl sokat lop.
2020. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ohh:(( Azt hiszem szebb volt az életem amíg nem láttam ezt a nagy eltérést😂
2020. jún. 2. 08:45
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem, ezt hívják adónak.

Emellett még fizetendő plusz adok is vannak amit elvileg a munkaadó fizet de a valóságban amikor fizetést állapítanak meg akkor számolnak vele tehát a munkavallo fizeti csak nem tud róla.

Utána elkoltod a pénzed további ,27 százalék afat fizetsz igy lesz egy 300e ftos fizetés keretből a vége 100e Ft nettó áru érték amit megvehetsz :)

2020. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt néztem, hogy még pl bruttó 400nál elköltenek rám majdnem 500-at, én meg kapok vagy 200-at. Ez mindenhol így van? Így sose fogok tudni kitörni az itthoni helyzetből:(
2020. jún. 2. 08:51
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
bruttó 400-ből nem kettőt kapsz, hanem 266e-et.
2020. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xswerdy ***** válasza:
100%

azért a brutto-nettó (sőt brutto-bruttó (amibe a cégnek kerülsz) és a netto) közti különbség nem csak az adó, hanem a nyugdíj- és egészségbiztosítási járulék is (meg még pár apróság).


Igen, ez minden országban hasonló, ahol jelentős nyugdíjrendszer és egészségbiztosítási rendszer működik. Pl. az USA-ban nem, de ott piaci alapon kell megvenned ezeket.


Amúgy a példánál maradva, 400.000 Ft bruttóból 266.000 Ft-ot kasz meg, és a cégnek kerül 476.000 Ft-be. Szóval kb. az 56%-át kapod meg annak, amit a cégnek a bérköltséged jelent.

2020. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, közben néztem, hogy ha úgy veszem, hogy ingyenes az egészségügyi ellátás, akkor végülis nem vészes. Csak olyan rossz:(

Lejön még belőle mondjuk az albérlet meg az étkezés és már félrerakni is alig lehet.

2020. jún. 2. 10:12
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyos esetekben lehet az szja-ból visszaigényelni. Házasságkötés esetén 2 éven keresztül havi 5 ezret (per házaspár), betegségek/fogyatékosság esetén a minimálbér 5%-át (idén 8050 forint), illetve ha van gyereked: egy gyereknél 10 ezer, két gyereknél 20 ezer/gyerek, 3 vagy több gyereknél 33 ezer/gyerek. 4 gyerekes anyák pedig életük végéig mentesülnek az szja fizetés alól.
2020. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Üdv az életben! Az eü ellátás sincs ingyen. Az adók közt az is megfizeted. Akinek nincs munkája, annak havi 7500 Ftot kell fizetnie, hogy tb biztosított legyen.

Jah és a bruttó 400 még nem is olyan magas fizetés, de a legtöbb ember nem ennyit keres, hanem a felét.

2020. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem, ez nincs máshol így. Konkrétan MO-n a világon a legmagasabb a teljes adóteher, mivel az állam ötvöz két adózási formát:


1) A bérek magas adóztatását

2) A fogyasztás magas adóztatását (aka. ÁFA).


Általában jobb helyeken vagy ez van vagy az. Nálunk biztos ami biztos mindkettő.

2020. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!