Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Hogyan lehet megoldani ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

KATA-s vagyok, nem éri meg nem adnom számlát. Ügyfél utalással rendezné az üzletet, így köteles vagyok számlát kiállítani (számlázz.hu-t használok), ügyfél viszont nem akarja adatait megadni, mert ő nem kér számlát, akármennyire győzködöm róla, hogy én ígyis úgyis kiállítom, mert az áron nem változtat a számla. Valamilyen szinten érthető, hogy nem akarja megadni az adatait, mert GDPR, meg minden, de akkor is gondolkodom valami megoldáson. Mi működik?



Köszönöm a válaszaitokat.



2020. jún. 10. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj be bármit. A nevét még fogja adni mert ott lesz hogy ki utalta a a címére meg beirsz valamit.
2020. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez szabályos alapvetően?
2020. jún. 10. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Neked tájékoztatni kell a vevőidet, hogy minden értékesítésről számla készül, amihez a törvény értelmében szükséged van a nevére és a lakcímére. Ha ez nem felel meg neki, akkor állhat tovább, nem lesztek partnerek.

Nah, ez van törvényileg. A valóságban meg úgy van, hogy ha nem akarja megadni az adatait, akkor felcsapod a telefonkönyvet és beírsz egy random címet neki. Soha senki nem fogja ezt ellenőrizni.

2020. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszaitokat.
2020. jún. 10. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Telefonkönyv se kell mert ha a cím és a név nem párosítható akkor nincs meg kinek a nevére írta a számlát. Ha felcsapja a telefonokonyvet és beírja Szabó Béláné címet akkor tulkeppen egy létező megkérdezheto személyre írta a számlát. Ezért a név stimmeljen a cím még fiktív és ezt mondták neked címnek, nem vagy köteles ellenőrizni. Ennyi.
2020. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is, csak úgy látszik akkor nem voltam teljesen egyértelmű :) A név adott ugye, az látszik az utalásból majd. A címet kell csak random beírni.
2020. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja jó, nálam a telefonkonyvben nevek vannak telefonszámmal, és a térképet használom a címre. De bármit kitalálhat.
2020. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!