Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi weboldalon végzett...

Külföldi weboldalon végzett szerencsejáték után csak a tényleges nyereséget kell leadózni vagy mindent?

Figyelt kérdés
Tehát ha befizetek 100 ezret, csinálok belőle 150 ezret, és kiutalom, akkor 150 ezer után kell, vagy 50 ezer után?
2020. jún. 11. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából egyik sem. Fogadásonként kell nézni. Ami fogadás nyert, ott a nyereség után (nyeremény-tét) kell adózni. A nyertes fogadásokból nem vonható le viszont a vesztes fogadások tétje. Ezen kívül van még lehetőséged a törvényben meghatározott mértékben költséget elszámolni és úgy bevallani és megfizetni az adót.
2020. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de azt hogy hogyan szedtem össze azt az 50 ezret, tehát közbe hányszor nyertem vagy buktam, az csak a fogadó accountomban látszik. Meg hogyha pl. befizetnék 100k-t, felvinném 200k-ra, majd azt elbuknám, akkor így az után is kéne. Ez a fogadásonkénti szabályozás nincs átgondolva szerintem.
2020. jún. 11. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked kell nyilvántartást vezetned erről. De amúgy a historydból teljesen jól ki lehet szűrni a nyertes fogadásokat. Ha felviszed a bankrollt 200-ra, majd elbukod az egészet, akkor nem kell semmit sem adózni, mivel nem vettél ki pénzt az egészből. Adófizetés csak akkor keletkezik, ha kiutaltatod magadnak bankszámlára, paypalra, vagy akárhová.
2020. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt milyen history-ra gondolsz? A fogadó fiókomat szerintem senki nem fogja nézegetni rajtam kívül.
2020. jún. 11. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem is arra gondoltam, hogy más nézegeti. De te a fogadástörténeted alapján baromi könnyen tudsz csinálni egy excelt erről.
2020. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. Mint ahogy az előző hozzászóló is említette a válaszaiban, fogadásonként kell adózni a teljes nyereséget. Egyszerűbb, ha elcsalod az egészet, kiutalod Skrillre, leveszed KP-ban, átmosod, és nem kezdesz el fényűzően élni.
2020. jún. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már a skrill is szolgáltat adatot kérésre a nav-nak, szóval azzal is óvatosan :)
2020. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!