Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajánlanátok olyan számlázó...

Ajánlanátok olyan számlázó programot, ami ?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy bizonyos esetekben tudok számlázó programmal számlát kiállítani, de van amikor kézi számlát kell kiállítanom, amit ugye utólag be kell pötyögnöm a NAV rendszerébe.

Megnéztem a NAV számlázóját és a kézi számla feltöltőjét, de egyáltalán nem tetszik.

És akkor a kérdés:

Létezik olyan fizetős számlázó program, amibe a kézi számlákat is be tudom írni és azt is elküldi a NAV rendszerébe ?

Nem akarok külön gépi számlázót használni és külön a NAV bepötyögést a kézi számlák esetében.


2020. jún. 26. 00:09
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Nem akarom reklámozni a NAV-os számlázót, de a legkézenfekvőbb lehetőség. Attól, hogy egy ügyfelednek, vagy neked nem tetszett, még mások használhatják. Olyan programmal még nem találkoztam, aminek ne lettek volna utálói. De találkoztam már szerintem is olyan pocsék programmal, amit meg egyesek szerettek. Nem tetszhet minden program mindenkinek, ezt aláírom. Aztán mi van, ha az az ügyfél régebben még valamelyik legkorábbi verzióját használta a NAV számlázónak (fogadok éppen ezért mindjárt beírod, hogy a napokban volt az eset). Javasonlám kipróbálásra a linkelt androidos veriót (de megtalálható Apple gépekre is), de tapasztalat, hogy ha valaki már eleve úgy áll valamihez hogy nem akarja, nem tetszik neki azt úgyis le fogja húzni.
2020. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

Én is könyvelő vagyok, van pár ügyfelem, aki a navosat használja. Havi pár számlára untig elég. Viszont ha valaki kicsit komolyabb dolgokat akar, akkor arra jelenlegi állapotában nem képes a navos számlázó. A vállalkozót nem érdekli, hogy de majd két év múlva jó lesz, ő inkább azt választja ami most jó. És szerencsére bőven van alternatíva.

Nem tudom kinek szólt, hogy számlázóprogramosok embere. Én annyiban megvédeném magam, hogy egyik cégnek sem vagyok az embere, csak egy kicsivel átlag feletti felhasználó. Ha az ügyfeleim kérdezik, én mindig 3 számlázót szoktam ajánlani nekik (ebből egyik a navos, a másik két online számlázót is kitalálhatjátok). Elmondom a saját tapasztalataimat, megnézzük az ő igényeit és nagyrészt a másik kettő közül szoktak választani. Érthető okokból.

2020. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Akkor ha én most leírom, hogy azokkal a többi online számlázókkal is vannak gondok? Hogy azok sem ajánlottak havi százas nagységrend felett? De mivel nincsenek gondok? Meg lehet nézni az androidos NAV-os program alatt a kommenteket, összességében nincsenek olyan rossz véleménnyel róla az emberek, de van egy-két olyan, aki csak lehúzta és elintézte ennyivel, a többieknek viszont értelmesen reagáltak az ügyfélszolgálatosok, látszik hogy próbálnak tenni az emberek érdekében.

Egyszerűen nem bírják az emberek az újdonságokat. Példaként, régebben részt vettem IFS és SAP bevezetésében vállalatoknál (azért ezekkel példálózok, mert ezek ténylegesen minőségiek), a dolgozók és kisvezetők nagyja azonnal ellenkezett, hogy nehézkes és buta rendszerek, amik nem valók a cégnek (Tényleg? Egy IFS, vagy egy SAP buta és ezt tényleg egy műszakvezető fogja megmondani, eldönteni?). Lehet látni valamilyen korlátot a NAV programjában, hogy csak havi száz számlát készíthetsz, vagy utána fizetősség válik, vagy az új funkciók lesznek fizetősek benne, vagy nem fogja bírni a rendszer? Egyik sem. Nincsenek ilyen korlátozások.

2020. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Most próbáltam ki egy fizetős számlázó demo változatát, hát ég és föld a különbség a NAV-oshoz képest.

Ezt annyi idő alatt kiállítom, mint a NAV-osnál egyáltalán belépjek a rendszerükbe.

Ha meg visszatérő (tárolt) ügyfélről van szó, akkor meg még gyorsabb.

2020. jún. 26. 17:59
 35/55 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a többi online számlüzó tökéletes. Tökéletes program nincs. Csak a navos jelenleg nem olyan fejlett mint a társai és most ez egy nagy hátránya még. Nekem a számlüzó kiválasztásakor vannak olyan szempontok, amik egy átlagusernek nem számítanak. Lényeg a lényeg, mindenki döntse el magának, hogy mit akar használni. Amire nekem kelk, arra jelenleg nem alkalmas a navos, ellenben amit használok, az flottul működik ilyen szempontból.
2020. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

S pontosan mi volt lasssú benne? Beírni a felhasználói adatokat, amiket a fizetős demóban is meg kell adni? Esetleg nem tárolta a navos program sütiben a belépési adatokat? Csak kíváncsi vagyok.

Megjegyzem, ugyanaz a regisztrációs procedúra meglesz mindegyik számlázónál, mert a navos rendszerbe regisztrálást nem lehet megkerülni.

2020. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
35: Pontosan így van, egyetértünk. De a lényeg a lényegben, hogy a legtöbb ismert számlázó már 7-8 éve van piacon, ez a navos pedig még csak 2 éve. Erre akartam kilyukadni, hogy ne írjunk még le semmit. Arra tippelnék, hogy most a jelentősen megnövekedő felhasználói bázis miatt nagyobb léptekkel fognak fejleszteni (s persze a többi, piaci szereplő is meg akarja szerezni ezeket a potenciális ügyfeleket, mert nagy ugrást jelentenek a bevételben, náluk viszont a szerverparkot kell majd fejleszteni).
2020. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Én nem írtam le a navosat, csak annyit mondtam, hogy jelenleg sok szempontból nem versenyképes. Sok olyan dolgot nem tud - még - amit a versenytársak igen. És most, a jelenlegi tudásuk alapján kell összehasonlítani őket, mivel most kell számlázót választani, nem az alapján, hogy majd X év múlva milyen fejlesztések lesznek benne.

És ne felejtsük el, hogy a navos számlázó egyik legnagyobb hátránya a kaüs, ügyfélkapus azonosítás, ami éppen vagy működik vagy nem. Ma is elég sokat haldokolt a rendszer. Ezt egy versenyképes szoftver sem engedheti meg magának.

2020. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

#36


Az asztalon ráklikkelek a számlázó program ikonra és onnantól kb 5 mp múlva már írom a számla adatokat.


A NAV-osnál ez messze nem így van.

Hiába tárolja sütiben a belépési kódokat, sokkal lassabb, mire odáig jutsz, hogy elkezded a számlát írni.

De itt nem is csak a sebességről szól a dolog, hanem a nyújtott szolgáltatásról is.

Nem csinálok titkot belőle és nem is áll szándékomban reklámozni a Naturasoft számlázóját, de talán érdemes megnézni.

Kapásból szimpatikus volt a "pofája".

Aztán próbálgattam, hogy mi, hogyan működik és itt - ott hibásnak gondoltam dolgokat, aztán rájöttem, hogy van egy rakás beállítási lehetőség, amivel testre szabhatom a programot.

Kb másfél órát töltöttem el a különböző funkciók kipróbálásával és most azt mondom, hogy igen, ez teljesen jó lesz nekem.

A NAV-osban nincs utánvételes fizetési mód megadása.

Ez valami vicc.

Nem fogom égetni magam a megrendelő előtt, hogy készpénzfizetést állítok be a számlán, majd a megjegyzés rovatban el kell magyaráznom, hogy ez voltaképp nem is készpénzes, hanem utánvétes, csak a NAV-os rendszert használom és ott nincs olyan, hogy utánvétes.

10-ezer Ft első beugrásnak és kb 5-ezer évente a frissítés, ha változnának a számlázási szabályok.


Ez az egész kb olyan, mint a Freemail webes levelező rendszer és a Thunderbird levelező közti tudás különbség.


Ja és a NAV-osnak volt pofája odaírni , hogy nem vállal felelősséget a működéséért. És 2018-ban volt az utolsó frissítésük, ez már mindent elmond önmagában is.

A pénzes számlázó meg odafigyel, hogy minden rendben legyen, mert tönkremegy a vállalkozása, ha elterjed, hogy szar a programjuk.

Egyáltalán , ránézésre is egy kellemes szoftvert látok, a NAV-os meg egyáltalán nem tetszik.

2020. jún. 26. 18:37
 40/55 A kérdező kommentje:

#38

Helyes, jól megfogalmaztad a lényeget.

És én, mint a kérdés feltevője egy zöld kézzel jutalmazom és ha megengeded, akkor egy barátságos vállveregetéssel is megtoldanám, bár ez nem látható.

:)

2020. jún. 26. 18:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!