Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online számlázásnál a nyugtát...

Online számlázásnál a nyugtát is le kell jelenteni?

Figyelt kérdés

Online számlázásnál a nyugtát is le kell jelenteni?


Vagy azt a könyvelőnek elég negyedévente odaadni?

Esetleg akkor ne is nyugtázzunk, hanem inkább számlát adjunk magánszemélyeknek is?

A nyugta milyen összeghatárig lehetne?


2020. jún. 27. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugtát nem kell jelenteni, szóval ha a törvény nem kötelez számlaadásra, akkor maradhat a nyugta és nem kell jelenteni. Hogy a könyvelődnek milyen gyakran adod oda, az megegyezés kérdése (én szeretem havonta megkapni amúgy). 900 ezer az értékhatár a nyugtára egyébként.

A csak számlázással az a probléma, hogy ha a magánszemély nem akarja megadni az adatait, akkor nem tudsz számlát kiállítani. Ráadásul ha kiírod, hogy csak számlát adsz, amihez személyes adatok kellenek, akkor rádszállhat az egyenlő bánásmód hatóság (nem jellemző, de a joguk megvan).

2020. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nyugtaadásra vagy kötelezett, és számlát adsz helyette, havonta jelentenek kell
2020. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet akkor havonta viszi a könyvelő, már nem tudom, mert nem mindig vagyok otthon átadni.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 27. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!