Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy csinálják azt cégek,...

Hogy csinálják azt cégek, hogy LEGÁLISAN nem fizetnek adót? Külföld, belföldön is?

Figyelt kérdés

Érdekel külföld és belföld is. Pl. az amazonról tudom, hogy ilyen.


A kérdés nem adócsalásra irányul, a legális módszerek érdekelnek.


Valamint Magyarországon milyen lehetőségek vannak vállalkozóként minél több adókedvezményt bezsebelni, minél kevesebb adót fizetni LEGÁLISAN?


Milyen adózási kiskapuk vannak?


A válaszokat köszönöm. Légyszi illegális dolgokat, adócsalást ne írjatok, vállalkozó vagyok, nem bűnöző. A jog része érdekel. Sajnos Magyarországon kell a legtöbb adót fizetni még az áfával is, meg mindennel.



2020. júl. 3. 20:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Az áfa valóban a legmagasabb az euban, de nem nálunk kell a legmagasabb adót fizetni. Pl a társasági adó 9%, ez az egyik legalacsonyabb.

Rengeteg, de tényleg rengeteg adóoptimalizálási mód van, amit itt senki nem fog leírni neked, pláne hogy nem tudjuk, hogy milyen vállaláozásod van és merrefelé az országban. Sokmindentől függ a kiskapuk kihasználásának lehetősége.

2020. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem baj, ha valaki egyet-kettőt leír, már megérte a kérdést. Kihez forduljak adóoptimalizálással? Könyvelőhöz ugye? (kezdő vagyok, ne egyetek meg :D)


Köszi a választ, felpontoztalak.

2020. júl. 3. 21:46
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Amit újrabefektetsz, azt asszem nincs hol adóztatni.
2020. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze, de a nettó profit nagyon kevés, rengeteg pénzt elvisz az adó. Szeretném a legális lehetőségeket kihasználni. :)
2020. júl. 3. 22:13
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
A könyvelő nem adótanácsadó :) Habár a könyvelő kollégák is gyakran rákényszerülnek az adótanácsadásra.
2020. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Oh, akkor gondolom kifejezetten adótanácsadók keressek meg. Köszi! Azért valaki leír nekem ide pár tippet, légyszi? :)
2020. júl. 4. 01:34
 7/20 A kérdező kommentje:
*adótanácsadót.. na ilyen, ha valaki nem alszik, hanem ír az éjjel :D
2020. júl. 4. 01:34
 8/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

"nem fizetnek adót?"


Melyiket? Melyik adófajtát? Hiszen sok van. Vagy úgy gondolod, hogy egyiket sem? Mert akkor elég nagy tévedésben/megvezetésben vagy.


"Sajnos Magyarországon kell a legtöbb adót fizetni még az áfával is, meg mindennel."


Ez szintén tévedés. Például a KATA adózás szerintem a világon sehol sincs, pláne nem így. Több más adó is viszonylag alacsony Magyarországon. Az ÁFA valóban magas, de amíg nem csak legális adóelkerülés van cégek részéről, addig a fogyasztás adóztatása a "legjobb" módja az állam oldalról a bevételek pótlásának.

2020. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

A szellemi termeket kiszervezik offshore területre onnan adják bérbe és ha valahova pénz kell onnan adnak kölcsön magas kamatra.


Alapvetően nem legális, de sokat lehet vele spórolni és megfoghatatlan ha jól csinálják. A magyar adó nem magas, nem éri meg szórakozni vele, vagyis megéri, de nagyobb tételben tehát itt milliárdokrol illik beszélgetni.

2020. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: asszem most emelik a kata összegét is.


9: köszi, ilyet sem hallottam még. :)


Jöhetnek még tippek, minden érdekel! Mindenki zöldet kap tőlem.

2020. júl. 4. 14:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!