Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy hatósági bizonyítvá...

Kaptam egy hatósági bizonyítványt, hogy szociálisan rászoruló vagyok és így menetesülök az TB fizetés alól. Bevittem a NAV-hoz ahogy mondták onnan meg az ügyintéző elküldött, hogy neki ezzel nincs dolga automatikus. Ez így van?

Figyelt kérdés

Ez valóban így van? Mert a kormányablakban azt mondták vigyem be a NAV-hoz. Bevittem erre az ügyintéző majd elzavart, hogy minek viszem én oda mert ez automatikus és attól a naptól nem számolják a TB összegét.

Viszont ha ő tudta rosszul akkor most menjek vissza hozzá? Amikor elsőre sem volt túl kedves.



#TB #NAV #ügyintéző #egészségügyiszolgáltatás
2020. júl. 9. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A NAVos ügyintéző jól tudta. Jellemzően a kormányablakban megint nincsenek tisztában a változásokkal.

"2. Információk a 2020. július 1. után egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetőknek

A kötelezettséget a NAV a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (a továbbiakban: NEAK) adatszolgáltatása alapján automatikusan előírja az adószámlán és erről tájékoztatást küld a járulékfizetésre kötelezettnek. Ez azt jelenti, hogy a magánszemélynek – a korábbi gyakorlattól eltérően – a fizetési kötelezettségét főszabály szerint nem kell bejelentenie a NAV-hoz, arra a továbbiakban csak kivételes esetekben van lehetőség.[3]


A fizetési kötelezettség akkor szűnik meg, ha a magánszemély biztosítási jogviszonyt létesít vagy egyéb jogcímen jogosultságot szerez egészségügyi szolgáltatásra. A kötelezettség megszűnéséről a NAV szintén értesítést küld."

[link]

2020. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, ha nem csinálok semmit akkor sem kell fizetnem semmit a hatósági bizonyítványon szereplő dátumtól ugye?

Igaz még július előtt jelentettem be magam, hogy nincs érvényes tb-m suli után. Utána mentem be a kormányablakhoz a mentességet intézni.


Ma pedig ugye megjött a papír és bevittem a NAV-hoz. Ahol azt is közölték a korábbi tartozásra, ha adok be papírt, ha nem úgyse adják meg szociális alapon az elengedést. Ezért kértem rá részletfizetést mert nem egy ökör ára a tartozás, amint lesz munkám fel sem tűnne a havi összeg.

Viszont erre azt mondta 30 nap az elbírálási idő és, hogy addig a kiküldött csekkeket ne fizessem, hanem majd a részletet, amikor kiküldik arról a határozatot. (automatikus kérelem lett végül beadva)

Na de a lényeg akkor, hogy elvileg nincs most teendőm akkor a hatósági bizonyítvánnyal.

2020. júl. 9. 14:19
 3/15 anonim ***** válasza:

Mikor végeztél a sulival?

A diákigazolványra való jogosultságod megszűnése utáni 45 napig még jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (van TBd)

Azaz ha most júniusban végeztél, akkor csak december 16-tól kellene fizetned. Ha februárban végeztél, akkor május 16-tól.

Magánszemélyeknek automatikusan megadják a fizetési kedvezményt 100ezer Ft alatt, nem kell hozzá vagyonnyilatkozat, stb. A határozathozatali ideje azonban ennek is 30 nap, ezért mondta, hogy most ne fizess.

2020. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tavaly az egyetemen. Aztán egy orvosi ellenőrzéskor jött elő a dolog. Így van most 40 ezer körüli tartozásom. Valamint július elejétől egy bizonyítványom.


Bocsi, hogy kicsit értetlen vagyok csak gáz lenne, ha van hatóságim mégis tovább számolnák. :D De amit írtál az alapján ettől akkor nem kell félnem.

Nem egyszerű amúgy állást keresni de rajta van persze az ember. :)

2020. júl. 9. 14:36
 5/15 A kérdező kommentje:
A csekkeket pedig még a pár héttel ezelőtti bejelentés után küldték, de az ügyintéző ugye mondta ne fizessek csak amikor megkapom a részletfizetési papírokat.
2020. júl. 9. 14:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül kérdezd le az adófolyószámlád 2020.12.31-ig. (részletest, ne egyenleget)

Ha most intézted a szoc.rászorultsági hatósági bizonyítványt, akkor még benne lesz a július utáni időszakra is a tb előírás.

Július 12-vel a 124-es adónemen van előírva, utána a 408-ason.

Amikor megadják a részletfizetést, akkor változtatnak a fizetési dátumokon és összegeken (és az adónemen is, mert a részletfizetést általában más adónemen tartják nyilván, de ez csak technikai átvezetés: egyiken törlik, másikon előírják)

Amikor a járási hivatal jelenti a szociális rászorultságod, a NAV a rászorultság kezdetének dátumától törli a fizetési kötelezettségeket (a +os előjelű előírások alatt -os előjelűekkel fog szerepelni a törlés)

Időnként kérdezd le az adószámlád (és mentsd id le, mert amíg nem vagy gyakorlott benne, jól jön az összehasonlításhoz és értelmezéshez)

Ha a hatósági bizonyítvány kelte után 30 nappal nincs törölve a tb fizetési kötelezettség (júliustól), akkor reklamálj a NAVnál.

2020. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi akkor figyelem a dolgot.

Most amit találtam a NEAK oldalán a június közepi bejelentésemre (amire a csekk is jött) van egy APEH T1011 bejelentésű december közepén induló jogosultságom. Ugye erre kértem július elejéig a részletfizetést.

Az adófolyószámlán most van 42550 124-es adónemen, de ugye ehhez jön még majd a 7710 forint valószínű 12-étől mert a júniust nem számolta még hozzá. Így az utolsó ami ott van dátum július 12.

2020. júl. 9. 15:30
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik az előbb én voltam buta és elmaradt a dátum átállítás.

Viszont amikor átraktam december 31-re úgysem adott ki több tartozást mint a július 12-ei határidejű.

2020. júl. 9. 15:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Adónemre szűrtél, vagy mindet kérted?

A 124-esen valószínűleg július 12 utánra már nem írtak elő fizetendő járulékot (mivel utána már nem oda kell fizetni)

Lehet, hogy a 408-asra még nincs felvezetve az előírás.

Vagy felvezetik és a hatósági bizonyítvány alapján törlik is, vagy fel sem vezetik. Feltételezve, hogy a kormányablakból beküldték a határozatot a NAVhoz.

Majd nézegess rá az adófolyószámládra, meg kell jelennie a részletfizetésnek is és annak is látszania kell, hogy mikortól vagy szoc.rászorult.

2020. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen erre a kettőre kerestem. Kicsit elbizonytalanított az, hogy az ügyintéző azt mondta nincs teendő a bizonyítvánnyal.


Amúgy az lehet még érdekes, hogy 12-én átlépem a 6 havi tartozást így lehet megint kiesek a dologból a részletfizetés megítéléséig. Hiszen a 4000 ezer forint decemberből viszi fölé. Igaz a nyáron nincs tervben orvosi vizsgálat szóval majd látjuk. :)


Ezt írja amúgy.

Időszak:2020.01.01-2020.12.31

Adózói tartozás 42 550 Ft

Adózói többlet 0 Ft

Ügyfél összesen 42 550 Ft adózói tartozás

Ebből letétszámlák összesen (912,945,954,961) 0 Ft adózói egyenleg



Mondjuk, ha nem tételesen kértem le ott június 20-át jelölte meg utolsó frissítésként. Na de majd figyelgetem. Amúgy elhiszem, hogy az ügyintézőknek is van minden baja de eltudja bizonytalanítani az embert, ha lekezelően állnak a másikhoz.

2020. júl. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!