Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküliként a TB-t...

Munkanélküliként a TB-t milyen számlaszámra kell utalni? Mit kell megadni a közleményben?

Figyelt kérdés

A könyvelőm azt mondta, hogy az Egészségbiztosítási Alap számlaszámára kell utalni, de nem egyértelmű, amit találtam a neten.


Köszönöm szépen!



2020. júl. 31. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

10032000-06055826


Közleménybe pedig az adóazonosítódat írod.

2020. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor ez biztos, Te értesz hozzá és mehet az utalás?
2020. júl. 31. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Előbb be kell jelenteni, a 20T1011U nyomtatvánnyal, hogy te fogod fizetni

[link]


Utána kapsz róla egyébként levelet.


Kérhetsz csekket is lásd részletesen a fizetés módját és összegét:

[link]

2020. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pfff... Ehhez külön program kell, ha jól látom? Meg 14 oldalas kitöltési útmutató van hozzá? :O

Komolyan, mi van azzal, aki pl. 8 általánost végzett, és ezt nem tudja megcsinálni?

Itt sír mellettem a pár hónapos gyerek, azt hittem, nem kell egy befizetéshez szakirányú végzettség vagy egy teljes munkanap bogarászás...

Ha csak simán átutalom, az nem elég?


Köszönöm!!!!!

2020. júl. 31. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha van könyvelőd, akkor ő elintézi neked. Neki ez kb másfél perc sem.
2020. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszikösziköszi.


Most szabin van, korábban meg, amikor kérdeztem emailben h hogy csináljam, nem válaszolt, azt hittem azért, mert annyira egyszerű h oldjam meg egyedül...


Köszönöm, szép nyári napokat!

2020. júl. 31. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:

2020. július 01-jétől új rendszer van ezzel kapcsolatban.


Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségről a biztosítási jogviszony vagy az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megszűnésének bejelentésétől számított 8 napon belül a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (a továbbiakban: NAV) tájékoztatást küld a fizetésre kötelezett részére és a fizetési kötelezettséget a kötelezett adószámláján az egészségbiztosítási jogviszony nyilvántartás jelzése alapján automatikusan előírja.


A jogszabályi rendelkezések értelmében tehát egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett magánszemélynek kizárólag akkor kell bejelentkeznie az adóhatósághoz, ha a NAV valamely oknál fogva a biztosítási jogviszonya vagy az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága megszűnéséről nem értesült és a fizetési kötelezettségét nem írta elő.


Tehát nem feltétlenül kell első körben bejelentkezni a járulék fizetése alá, csak kizárólag akkor, ha a NAV-tól nem kapsz erre vonatkozóan fizetési kötelezettsége előíró határozatot.


2020. július hónaptól (08. 12-én esedékes) a fizetési kötelezettséget a NAV Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla megnevezésű, 10032000-06055826 számlaszámra kell teljesíteni.

Közleménybe elég (és szükséges) az adóazonosító jeledet feltüntetni...

2020. aug. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!