Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót fizetnek egy...

Mennyi adót fizetnek egy részvénytársaság után?

Figyelt kérdés
Itt nem egy világméretű részvénytársaságra gondolok, hanem egy vendéglátással foglalkozóra. Adott 50 ingatlan, melyeket bérbe adnak, egy étterem és egy szállító cég. Ezek a vállalatok egyesülnének egy részvénytársaságon belül. Itt ne menjünk bele, ha lehet abba, hogy megéri-e, nem éri-e meg, nem rólam van szó, csak érintett vagyok (tőlem kérne az unokatestvérem pénzt, hogy beszálljon az alaptőkébe). Én az ilyen üzleti ügyekhez nem értek (ő sem nagyon, de ez van) ezért kérdem. Hogy megy egy zrt esetében az adózás? A válaszokat előre is köszönöm.

2020. aug. 1. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint bármilyen más gazdasági társaság esetében.
2020. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ott hogy? 😊 Sajnos én egyáltalán nem értek ehhez 😅
2020. aug. 1. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Amire a választ várod az egy kb 2 éves képzés anyaga, általánosságban itt senki nem fog oldalakat írni.
2020. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A részvénytársaság adózása:


Alapvetően a társasági adó hatálya alá tartozik. A társasági adózás helyett a KATA-t nem választhatja. A zártkörűen működő részvénytársaság a KIVA szerinti adózást választhatja. A nyilvánosan működő részvénytársaság kizárólag a társasági adó szabályai szerint adózhat.


Általános forgalmi adó tekintetében választhatja az alanyi mentességet évi 12 millió forint árbevételig, amibe a közérdekű tevékenység – tárgyi adómentes – tevékenység bevételei nem tartoznak bele.


---

A fő kérdésed "Mennyi adót fizetnek egy részvénytársaság után?" azonos értelmi szintet tükröz a következő kérdések feltevőjével: "Mennyibe kerül egy autó?" , "Mennyibe kerül egy ház?" , "Mennyibe kerül egy lakás?"

2020. aug. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

" (tőlem kérne az unokatestvérem pénzt, hogy beszálljon az alaptőkébe). Én az ilyen üzleti ügyekhez nem értek (ő sem nagyon, de ez van)"


Na innentől kezdve mindketten jobban jártok - de főleg Te! - ha elfelejtitek ezt az egészet.

Látszik, hogy nem értesz hozzá, ami nem lenne baj, de ezáltal sajnos úgy paliznak be és húznak csőbe titeket, ahogy csak tudnak.

utána meg futhattok a pénzetek után.

Ha van 50 bérbe adott ingatlana, akkor nyilván nyereséges kellene, hogy legyen - akkor meg minek a kölcsön pénz?

2020. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Egyrészt mondtam, hogy dönteni én is tudok a kérdésben, nyilván nem vágom rá, hogy nesze, itt a pénz. Nem is szándékszom neki kölcsönadni, a viszonyunk nem olyan jó, lehetőséget meg nem látok a zrt-jükben.

Nekem pénzem van, mert jópár ingatlanomat, amit örököltem, pénzzé tettem. De távol áll tőlem, hogy csak úgy elherdáljam valaki kedvéért :)

Neki az étterme van, ami nagyon nem nyereséges. Ameddig a szülei igazgatták, az volt, de a szülei kiöregedtek, ő vette át és hát... Ezért kéne neki a pénz. Én meg egyáltalán nem akarok neki adni, s jó lenne ha meg is tudnám érvelni. Mivel ismerem a hátterét, az adóra és a különböző kiadásokra hivazkoznék, amitől szerintem visszahátrálna az egésztől. Csak nem tudom, hogy megy egy ilyen cég után az adózás

2020. aug. 2. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:

A teljesség igény enélkül néhány kérdés:

Mi a neve a cégnek?

Milyen az éves bevétel, kiadás, nyereség?

Mennyi pénzről van szó, mennyit kapna ezért az összegért?

Mi a feltételezett megtérülési idő?


Ha ezek közül bármire nem tudsz választ adni, akkor ne kezdjél bele!

2020. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.mint mondtam én nem akarok semmibe belekezdeni. Én sebész vagyok, nem értek az üzlethez, nem is szándékszom üzletember lenni.

Az ő vállalkozásáról nem sokat tudok, soha nem is érdekelt, nem is érdekel, miből él meg. De "le szeretném rázni" úgymond őt, logikus gazdasági érveléssel. Tudom róla, hogy az adók és a veszteségek fájdalmasan érintik, ezért akarom ezzel hárítani

2020. aug. 2. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!