Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pár hónapos freelance munka...

Pár hónapos freelance munka után hogyan célszerű adózni?

Figyelt kérdés

Lehetőséget kaptam részt venni egy néhány hónapig tartó projektben, upwork platformon keresztül. Korábban nem vettem még részt ilyenben, később se biztos, mert ritkán van ilyen lehetőség. Ilyenkor hogyan célszerű adóznom, számláznom? (tekintettel arra hogy rövidtávú, gondolom vállalkozást alapítani nem érné meg, de mindenképp szeretnék szabályosan eljárni, hiába nem annyira nagy összegekről van szó)

Nappali tagozatos jogviszonyom van, ha ez számít ebből a szempontból.



2020. aug. 3. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
idén befejeződik? Ha nem, akkor jövőre 3 milliónál többet kapsz érte?
2020. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Befejeződik idén, de ha folytatódna se kapnék annyit érte valószínűleg.
2020. aug. 3. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:

akkor nagy eséllyel a katás vállalkozás lenne a megfelelő


csak arra figyelj, hogy abban a hónapban nyisd csak meg, amikor számlázol és utána szüneteltesd

25ezret kell fizess minden olyan hónapban, amikor aktív a vállalkouásod

ill. évi 5000-t a kamarának ill. helyi iparűési adót


de a kormányhivatalban segítenek vagy egy könyvelő

2020. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nappalis jogviszonyod van, akkor nem biztos, hogy a kata érné meg a legjobban. Nyilván így nem lehet normális tanácsot adni, mivel nem mindegy, hogy a pár hónap amit említesz az 2 vagy 6 mondjuk. Plusz a bevétel-költségek nagysága sem mindegy. Ha még írsz ilyen infokat, akkor szívesen segítek.
2020. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan augusztus közepétől novemberig tart.

Nincs költség, a bevétel körülbelül havi 100.000 Ft lenne.

2020. aug. 6. 00:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Így szinte biztosan nem érné meg a kata :)
2020. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre rájöttem én is (a kérdésben is leírtam), de mi érné meg helyette?
2020. aug. 6. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megbízási szerződéssel megoldani, akkor valszeg másodállású szja-s vállalkozás érhet meg.
2020. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csináld önálló tevékenységből származó jövedelemként. Én elsőre adószámot sem kérnék, ugyanis az időtartama pont a vállalkozási definicióhoz a rendszeresség hiányzik. Hisz ez egy. Ha aggódsz, keress könyvelőt de inkább olyan adótanácsadót, aki nem abban segít, hogy hogyan kell belőled vállalkozót csinálni ami nem vagy, hanem hogy hogyan kell megmaradnod a magánszemély szintjén. Utána ha ügyesen papírozol, akkor kihozod nettóra a 100e Ft-ot. Ebben segítsen az adótanácsadó vagy a könyvelő ilyen kvalifikációval.
2020. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!