Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Életem első bevallását kaptam...

Életem első bevallását kaptam meg idén de elfelejtődött, de ki tolódott szeptember 30-ig és próbáltam online megcsinálni de az adószámot nem fogadta el(kormányablak küldte az ehhez szükséges papírt) Így hogyan valljam be az adót?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen adót akarsz bevallani? Mert ha pl szja, akkor az nem tolódott ki szeptember 30-ig, annak határideje maradt május 20.
2020. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam minden kitolódott szeptember 30-ig ha ez nem így lenne akkor kaptam volna felszólító az levelet
2020. aug. 24. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen adót akarsz bevallani?

Ha magánszemély vagy a NAV megcsinálta az SZJA adóbevallásodat és ha nem írtad át, akkor automatikusan az került beadásra.

2020. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
SZJA de nincs ügyfélkapum, nem csak akkor csinálják ha van olyanod?
2020. aug. 24. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nincs ügyfélkapud akkor is megcsinálják. De az nem tolódott ki szeptemberig, rosszul olvastad. Ugyanúgy május 20 volt a határidő.
2020. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg ez az első amikor kaptam kifizetői igazolást a kormányablaktól a tanfolymról amire 2019ben jártam
2020. aug. 24. 15:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a NAV-ot, hogy van-e érvényes beadott adóbevallásod, valószínűleg van.
2020. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha tényleg május 20.volt a határidő akkor vószínűleg tényleg megcsinálták mert akkor már rég küldeniük a felszólító levelet vagy valami bírságot
2020. aug. 24. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:

A NAV sem tudja mindenkinek a bevételét/jövedelmét. Ő kizárólag abból az adatállományból tud dolgozni, amit részére a foglalkoztatók bevallanak.

Ha olyan bevételed/jövedelmed volt, ami foglalkoztatótól/munkáltatótól/kifizetőtől származik, akkor arról nagy valószínűséggel tud az adóhivatal, mivel adatszolgáltatási kötelezettségük van róla. De ha például magánszemélytől szereztél bevételt (például eladtál egy ingatlant), arról nem tud a NAV, mivel a magánszemélynek nincs adatszolgáltatási kötelezettsége az ilyesmiről.


A NAV minden magánszemélynek elkészítette a bevallástervezetet, ha olyan jellegű jövedelme volt, ami a fenti adatszolgáltatási kötelezettség alá esik. Akkor is elkészítette, ha nincs ügyfélkapud. Akinek van ügyfélkapuja, azon keresztül meg tudta tekinteni, akinek nincs, annak volt egy határidő, amíg kérhette az adóhivataltól, hogy postázzák ki részére.

Ha az elkészült tervezetet nem módosítottad, egészítetted ki stb., vagy egyébként sem tudod, hogy milyen tervezet készült Neked, attól az még május 20-án a végleges bevallásoddá vált. Akkor is, ha netalántán rossz adatokat tartalmaz. Ezért is "illik" ránézni legalább a tervezetre, hogy időben tudj reagálni arra, ha helytelen adatokat tartalmaz.


"Meg ez az első amikor kaptam kifizetői igazolást a kormányablaktól a tanfolymról amire 2019ben jártam"

Itt miről van szó? Kifizetői igazolást írsz. Valamilyen jövedelmet fizetett a részedre a kormányhivatal amíg tanfolyamra jártál?

2020. aug. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen
2020. aug. 25. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!