Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan vállalkozási/kön...

Létezik olyan vállalkozási/könyvelési/adózási mód, hogy nincs fix adóm csak ha bevételem keletkezik?

Figyelt kérdés

Jelenleg passzív féléven vagyok egyetemen, de szeretnék online szolgáltatást (képzést illetve programozást) értékesíteni legálisan.


Viszont mivel bizonytalan a bevétel, hogy mikor mennyit, ezért szerintem jó lenne egy olyan forma, amikor csak a bevétel után adózok.


Ilyen létezik még? Ha létezik, akkor hogy hívják? (csak hogy tudjak keresni a témában)



2020. szept. 4. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szja szerinti adózásnál így van. Viszont a járulékaidat magadnak kell fiuetni, mivel nincs jogviszonyod.
2020. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alapból az adózás erre épül. Bevétel vagy a bevételből meghatározott jövedelem után adózunk.

A többi adózási forma többnyire választás kérdése, ha a törvény lehetőséget ad rá.


Az, hogy azt a jellegű tevékenységet, amit végezni szeretnél, milyen módon érdemes tenned, beszéld át egy könyvelővel/könyvelőirodával, aki napi szinten benne van ezekben a dolgokban. Pár ezer forintért indulásnak tájékoztatást adnak.

2020. szept. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2, a nyereségadózás épül erre.

Viszont egy vállalkozás nem csak nyereségadót fizet, hanem a tagja(I) után is adott, járulékot, akkor is, ha egy Ft bevétel sincs.

2020. szept. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Adót, na. Teló...
2020. szept. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-asnak:

"Alapból az adózás erre épül." Ezt írtam. Tehát alapból. Te adózhatsz a választásod szerint a bevételed után is. A költségelszámolás a bevétellel szemben csak egy lehetőség, nem pedig kötelező elem. :)

Az egy dolog, hogy senki nem teszi, mert hülye lenne többet adózni, ha nem muszáj, ez gondolom logikus. :)


A kérdező nem írta, hogy lennének munkavállalói. Számomra teljesen egyértelmű a kérdéséből, hogy csak magáról beszél, és abból is, ahogy a végzendő feladatot írja. :)

2020. szept. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted. Maga után is fizet járulékot. Akkor is, ha egy fillér bevétele nincs.


Nem azt mondtam, hogy kötelező a ktg-elszámolás, hanem azt, hogy amit te írsz, az csak a nyereségadó, amin kívül más terhe is lesz, bevétel nélkül is.

2020. szept. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De értem. A kérdező adót írt, nem járulékot, én arra válaszoltam.

Te pedig "nyereségadózást említettél". Arra reagáltam, hogy nem feltétlenül csak a nyereség után lehet adózni.

A fogalmakat nem árt ha pontosan használjuk, és ott, ahol kell...

2020. szept. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hűha. Okés. :) Akkor pontosítok.


Egyedül végeznék minden munkát és nem lenne alkalmazott meg hasonlók. Az eszközeim már megvannak a munkavégzéshez, csak a jogi út kérdéses, hogy minden legális legyen.

2020. szept. 8. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:
... azért is írtam az elején, hogy könyvelőt keress fel az induláshoz. Ő kérdez, Te válaszolsz és az alapján lesznek újabb kérdései, mire összeáll fejében a kép és hasznos tanáccsal tud ellátni. Ilyen dolgokat itt nem intézünk, ahhoz nagyon kevés az információ, csak általánosságokat kapsz hozzá ezen az oldalon.
2020. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem KATA kell neked, van egy havi fix amit fizetni kell (kb 28.000)

ennyit, ha valóban szolgáltatsz és dolgozol, akkor ki tudod termelni.

Vagy .... esetleg tolod feketében.

2022. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!