Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom lekérdezni az...

Hol tudom lekérdezni az eddigi TB tartozásom?

Figyelt kérdés

Az ugyfelkapu.neak.gov.hu oldalt találtam, ahol a "Betegéletút lekérdezése" pontban lekérdezést indítottam 2019.09.06-tól 2020.09.06-ig, ahol semmilyen összeget nem találtam leírva, lényegében csak arról ír ki adatot hogy ki a háziorvosom. Ez azt jelentené hogy rossz helyen keresgélek vagy azt hogy nincs felhalmozott tartozásom?

2020.05.08-ig voltam 4 órába bejelentve az előző munkahelyemen, azóta nem jelentettek be sehová, így ha jól tudom minimum 4 havi tartozásomnak már kell lennie.



2020. szept. 6. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem a TB-s részen kell nézni, hanem a NAV-os részen...
2020. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel most nem löktél rajtam se előre se hátra az igazat megvallva.
2020. szept. 6. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod, akkor június 22-ig passzív jogon jogosult voltál az egészségügyi ellátásokra (volt TBd)

Június 23-tól be kellett jelentkezned TB fizetésre.

Megtetted?

Ha igen, akkor a NAV előírta az adószámládon a fizetendő összegeket.

Ha nem, akkor nincs előírva, úgy néz ki, mintha nem lenne tartozásod. Majd amikor észreveszik, visszamenőlegesen előírják.

Az adószámládat az EBEV-ben a szolgáltatások alatt tudod lekérdezni (ügyfélkapun keresztül)

2020. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem be, nem is tudtam róla. Ezt hol tehetem meg?
2020. szept. 6. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
NAVnál. [link]
2020. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És mi történik ha nem jelentkezek be, nem is fizetek be? Fennáll a dolog hogy 5 év után elévül a tartozás ha addig nem tudják "behajtani"?
2020. szept. 6. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha az elkövetkező 5 évben nem tervezel semmilyen hivatalos jövedelmet szerezni, nincs és nem is lesz semmilyen ingatlanod, vagyontárgyad, akkor nem tudják behajtani és elévül.


Ha nem jelentkezel be, akkor nincs tartozás előírva, így végrehajtás se indul, de az első alkalommal, ha TB finanszírozott ellátást veszel igénybe, fény derül a sunnyogásodra.

2020. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem az első adandó alkalommal hogyha elmegyek akár a háziorvoshoz, vagy bevisz a mentő, vagy én bejelentem magam hogy TB fizetésre vagyok köteles, vagy akár lesz egy bejelentett munkahelyem kiborul a bili hogy 2020. júliusa óta nem fizettem TB-t. Ezt jól értelmeztem?
2020. szept. 6. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:

A munkahelybejelentéstől nem, a többitől igen.

Ha a munkahelybejelentés után visz be a mentő, vagy mész háziorvoshoz, előfordulhat, hogy akkor se vizsgálják a korábbi "lyukat".

2020. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Július 01-jétől fennálló kötelezettség esetén nem kell bejelentkezni járulék fizetésére. A NAV és a NEAK adatot szolgáltat egymásnak, tehát ha lenne kötelezettséged, idővel jelentkezik a NAV, az adatszolgáltatás idővel mindenkit utolér.


Téged még a július 01. előtti időszak érint, tehát be kell jelentkezned a 20T1011U formanyomtatvány kitöltésével és benyújtásával. Megjelölöd benne azt a dátumot, amikortól fizetned kellett volna. A NAV feldolgozza, és hoz róla egy határozatot, amiről értesít.

2020. szept. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!