Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki adózott már le külföldi...

Valaki adózott már le külföldi sportfogadó irodánál szerzett összegből? Vagy mint könyvelő/adószakértő, tudja hogy lehet?

Figyelt kérdés

A magyar jogszabály szerint amint megvan a nyertes fogadás (kifizetés előtt is), az adóköteles, és a vesztes fogadásokat nem lehet elkönyvelni költségnek, mert nem cégről beszélünk. Na ez egyenlő azzal, hogy kb. lehetsz bármennyire nyereséges fogadó, biztos hogy hatalmas minuszban vagy összességében, ez az egész teljesen értelmetlen (példa: feltöltesz 10 ezer forintot, nyersz egy fogadást 2-es szorzóval, lesz 20 ezred. Buksz utána két fogadást 10-10 ezer értékben, lesz 0 forintod, adózhatsz 4 ezret a nyertes után.


Hogy lehetne mégis tisztességesen befizetni az adót mondjuk egy 100 ezres kifizetés után? A fenti példa által mutatott hivatalos út járhatatlan. Lehet a nav-tól kérni egy igazolást, hogy ha XY leadózik a kifizetés(!) után adott %-ot, amit ír a törvény egyéb jövedelemnél, akkor az úgy rendben van? Miért fosztja meg magát az állam az adótól azzal, hogy lehetetlen jogszabályt ír?



2020. szept. 6. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem válik adókötelessé automatikusan a nyertes tipp, csak akkor ha ki is utaltatod magadnak.
2020. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De igen, ezt több helyen is olvasni lehet, itt az egyik oldal:

[link]


De ha utánanézel máshol is olvashatod.

2020. szept. 6. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt már pár csörtém a navval ezzel kapcsolatban is, és határozatom van róla, hogy csak akkor kell leadózni, ha kiutaltatod magadnak :)
2020. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudsz nekem több infót mondani? Nagyjából arra gondoltam én is, hogy előre valamilyen igazolást kell kérni, és utána cselekedni, és akkor nem hivatkozhatnak másra. Te könyvelő, vagy adószakértó, vagy csak sima fogadó vagy?
2020. szept. 6. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Könyvelő is vagyok, meg fogadó is. A törvény azt mondja, hogy akkor lesz jövedelem, ha rendelkezésedre áll az összeg. Ha a betes virtuális számlán van, akkor azzal nem tudsz rendelkezni, vagyis az még nem adóköteles. Erről van navos állásfoglalásom is.
2020. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lokálison játssz !!! Autó,szig,kimész ,felveszed,hazahozod.
2020. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként mindent kiszámolsz akkor a MIXen is játszhatsz,mert ezeket a költségeket levonod ,uott vagy.+ nyugodtan alszol !!!
2020. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ezt a navos állásfoglalást meg tudod nekem mutatni?
2020. szept. 7. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem szívesen raknám be ide, mert személyes adatok, tényleges összegek és egyéb adatok is vannak benne. De idézem az ide vonatkozó részt belőle:


"Az adókötelezettséget akkor kell megállapítani, amikor az a gyűjtőszámláról az Ön részére kifizetésre, kiutalásra kerül."

2020. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azon gondolkodom, hogy Mo n ez tiszta katasztrófa. Mi az, hogy a fogadóiroda nyereményből adót kell fizetni, szerintem ez nagyon durva. Van még egy ilyen ország? :) Ha magyar állampolgár valaki, és nyit Szlovákiában számlát kinti irodában, ha nyer, és kimegy a pénzért, és be is rak, majd megint nyer, nagy pénzekrol beszélek, abból is kell adózni? Szlovákiában ilyen nincs. Kassán nagyon sok ügyvéd 20-30 ezer eurokat nyer , soha nem fizetek semmit utánna, ha elveszti a feltett pénzét ki mit fizet neki utánna, semmit.
2020. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!