Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretném befizezni az elmarad...

Szeretném befizezni az elmaradt TB tartozásom. Ugye van ez az új rendszer és erről szeretnék hozzáertő segítséget. (olvastam már mindent össze vissza) és a július 1 előtti tartozásomat másik számlaszámra kell utalni?

Figyelt kérdés
Ha, jól tudom akkor a új számlaszámra kell utalni az összeget, viszont nekem ehhez kell kitolteni valamit vagy csak simán elküldhetem az új navos számlaszámra? Mikor kell a nyomtatvány? Vagy az nem szükséges? Úgy is jó, hogyha elutalom a július 1 utáni tartozást?

2020. szept. 8. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem jobban jársz, ha bemész a területileg illetékes NAV irodába és ott pontosan tisztázzátok a tartozás összegét és az utalás mikéntjét.

Lehet késedelmi kamat rajta, lehet, hogy Te más isőponttól gondolod, hogy kell fizetni, mint valóban, stb.

Volt már, akit kellemes meglepetés ért, mert nem tudta, hogy a tanulói jogviszony megszűnése után még 45 napig "él" a TB-je.

2020. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Az a baj, hogy külföldön vagyok, és elsőnek ezt a 3 hónapot akarom tisztázni, hogy ne legyen mostmar több (ugye az új rendszer szerint, ha ezen az új számlaszámon xy összeg összejön, akkor megszunik a tb) ezt nem szeretném. Tudom, hogy az előtte lévő összeget is tisztázni kell, de elsőnek ezt szeretném, és úgy gondoltam, hogy holnap elutalnam :/
2020. szept. 8. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha huzamosabb ideig külföldön vagy és ott dolgozol, akkor kint vagy biztpsított, mert ideális esetben ott bejelent a munkáltatód és ott fizeti utánad a TB-t. Egyszerre 2 országban nem lehetsz biztosított.

Ha a fenti áll fenn, akkor itthon ki kell jelentkezned a TB alól, hogy ne legyen több tartozásod.

2020. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés
2020. szept. 9. 06:31
 5/7 anonim ***** válasza:

1.- ez itt a Gyakori, ahol bárki bármit írhat - ha szakszerű választ akarsz, akkor keresd fel a NAV honlapját vagy írd be a keresőbe, amit szeretnél tudni


2.- bocs, hogy tájékoztatni akartalak olyan dologról is, amire esetleg nem gondolsz vagy nem tudsz. volt, akinek 2 éves Tb tartozása lett amiatt, hogy ezt nem tudta (kint feketén dolgozott).


3.-igen, új számlaszámra kell a júl. 1 utánit

Nálad nem működik a kereső?

Vagy egyszerűen csak LUSTA VAGY UTÁNANÉZNI, BEÍRNI? (1-es, 3-as vagyok)

[link]


Jelen válaszom a TE STÍLUSODHOZ IDOMUL, azért írtam így - eddig normálisan válaszoltam.

Ja, és szívesen :-)

2020. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"és elsőnek ezt a 3 hónapot akarom tisztázni,"


Ez sem egyértelmű. Milyen "ezt a 3 hónapot"?


A lényeg:

A július 01-je előtti kötelezettségeket/arra vonatkozó elmaradást (aminél az utolsó hónap június -> július 12-ig esedékes) még a régi számlaszámra kell fizetni, míg a július 01-je után esedékes kötelezettségeket (aminél július az első kötelezettséggel érintett hónap, aminek a befizetési határideje augusztus 12.) már az új számlaszámra kell fizetni.


Nem tudjuk, hogy Te hol tartasz a hónapok elmaradásával, ezért nem tudjuk megmondani, hogy mennyit és melyik számlaszámra kell fizess.

Ha van ügyfélkapud, akkor ott lekérheted az aktuális adófolyószámládat. Ami még a 124-es adónemen mutatkozik hátralék az a július 01-jei előtti időszakot érinti, ami a 408-as adónemen van hátralék, az már a július 01-től érintett időszakot mutatja.

2020. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,, köszönöm szépen a válaszokat! ❤️
2020. szept. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!