Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vallalom masnak bevasarlast...

Ha vallalom masnak bevasarlast penzert ahhoz milyen tevekenysegi kor kell? S kell hozza vegzettseg orvosi vizsgalat stb

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt mégis milyen formában gondolod űzni?

Vállalkozásként, több embernek meghirdetve? Vagy idős néniknek, stb. napi bevásárlást?


Nem utolsó sorban hol? Nagyvárosban vagy vidéken?


Ha házi segítségnyújtás gyanánt 1-2 embernek, akkor az adott egyénnek kell bejelentenie Téged háztartási munkára és havi 1.000 ft-ot kell fizetnie. (ekkor viszont nem vagy biztosított, se nem munkaviszony, stb.


Ha vállalkozóként, akkor tudnod kell, hogy bár a vállalkozói kiváltása ingyenes, de min. 50 ezer ft adót kell fizetned havonta.


Kocsival vagy gyalogláb végeznéd?

Orvosi vizsgálat csak annyiban kell, hogy ne legyél koronavírusos, azaz le kéne teszteltetned magad, hogy ne fertőzz össze mindenkit.

2020. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tevekenysegi kor volt a kerdes az meg hol máshol lenne, mint vallalkozasban? 1-2 emberert vallalkozni pedig ep a te altalan felsorolt dolgok miatt nem erdemes.
2020. szept. 20. 17:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja es korfuggetlen lenne idos fiatal egyarant kerheti
2020. szept. 20. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit lassan haladunk... :-)


Kocsival házhozszállítást akarsz vállalkozni?

Fagyasztott élelmiszert is? Mert ahhoz meg hűtőkocsi kell, másképp nem ad a NÉBIH engedélyt.


Addig nem tudunk tevékenységi kört mondani, amíg nem árulod el PONTOSAN, hogy mit akarsz csinálni.

2020. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szoval a fagyasztott cucc mas tevekenyseg. Ertem
2020. szept. 20. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem más tevékenység, hganem ahhoz másféle feltételek kellenek.

De ne áruld el ám el, hogy mit akarsz csinálni pontosan, mert a végén még segíteni is fogunk tudni :-)


Tegnap dél óta annyit nem bírtál kinyögni, hogy kocsival vagy hogyan gondoltam: én feladtam és léptem, nekem erre nincs időm, hogy harapófogóval húzzam ki belőled a dolgokat.

Segítséget kértél, akartam segíteni, de ha ebben nem vagy partner, akkor annyi. értelmetlen dolgokra nem pazarlom az időm.


Menj el egy okmányirodába, majd ott elmondják.

2020. szept. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg mindig a tevekenysegi kor a kerdes
2020. szept. 21. 10:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon helyes ha tavozol hisz ugyse a kerdesre akarsz valaszolni. Magad mondtad hogy a tevekenysegi kor ugyanaz. Ha valaszolni akartal volna msr megtetted volna.
2020. szept. 21. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

5320 - Egyéb postai, futárpostai tevékenység

Ebbe a szakágazatba tartozik:

- a levelek, levélszerű kisebb küldemények és csomagok felvétele, szortírozása, szállítása és kikézbesítése (belföldi vagy nemzetközi), ha azt nem egyetemes kötelezettség keretében végzik; a szállítás történhet egy- vagy többféle szállítási mód igénybevételével, saját tulajdonú szállítóeszközzel vagy akár tömegközlekedés használatával is


Ebbe a szakágazatba tartozik még:

- a házhozszállítás


Ebbe a szakágazatba tartozik - magyar kiegészítés:

- az egyetemes postai szolgáltatást nem helyettesítő postai szolgáltatás

- az étel házhozszállítása

- a vásárolt áruk házhozszállítása

2020. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!