Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Arra van esély hogy ha nem...

Arra van esély hogy ha nem vallom be az adóbevallásba a myereségadót akkor a nav elfelejti kikuldeni vagy elkeruli a figyelmét?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van
2020. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xswerdy ***** válasza:
most vállalkozói nyereségadóról beszélsz? A beszámolóban kimutatsz nyereséget, és ott az adót is feltünteted, de az adóbevallásba mást írsz? Ez elég gyanús, hogy kibukik. Vagy a beszámolóban is veszteséget mutatsz ki (esetleg pont nullszaldót), ami nem valós? Ez csak egy komolyabb ellenőrzésnél fog kibukni, lehet, hogy egy évben elmegy. Meg persze kérdés, hogy mekkora forgalom mellett nem termelsz nyereséget. Ha nagyjából egy alvó cég képét mutatod, akkor lehet, hogy nem tűnik fel akár évekig sem. De ha évekig szép forgalom mellett termeled a veszteséget, az fel fog tűnni.
2020. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ingatlaneladásból szárrmazó nyereségadóra gondolok .
2020. szept. 24. 08:01
 4/11 xswerdy ***** válasza:
ez esetben a NAV nem tud mit kiküldeni, mert nem tudja, hogy mennyi nyereséged volt. Azt el tudom képzelni, hogy lefuttatnak minden ingatlan eladásra, ami 5 éven belül lett véve egy ellenőrzést, és ahol gyanúsan nagy a különbség a vételi és eladási ár között, és az illető nem vallott be jövedelmet, azt behívják, hogy mutassa be a bizonylatait, hogy tényleg annyi költsége volt, hogy nincs mit adóznia.
2020. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3 év telt el es eleg nagy a különbség. Hat remélem megúszom . Igazaból nem tudom hogy az ühyvéd ilyenkor kuld e ertesitest a navnak .
2020. szept. 24. 12:20
 6/11 xswerdy ***** válasza:
igen, az ügyvéd kitölt egy formanyomtatványt, amin a NAV felé jelzi az adásvételt. Ennek elsődlegesen az illetékkiszabás szempontjából van jelentősége, de könnyen el tudom képzelni, hogy a NAV összefuttatja az adott ingatlan legutóbbi adásvételével, és kibukik, hogy az 5 éven belül volt, és hogy elég jelentős az árkülönbség.
2020. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem elmeletileg a szemelyi jovedelem adomba kellene bevallani . De nem fogom
2020. szept. 24. 13:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nem muszaly
2020. szept. 24. 13:49
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha torv3nybe utkozik akkor igen ezert szeretnem tudni
2020. szept. 24. 13:51
 10/11 xswerdy ***** válasza:
természetesen törvénybe ütközik, ha nem vallod be, hasonlóan minden más jövedelmedhez. Van rá esély, hogy nem veszik észre, nem tudom, hogy van-e ilyen szisztematikus összevetése az aktuális adásvételnek a korábbiakkal, de az informatika korában könnyen el tudom képzelni. És ha kibukik, akkor nem csak az adót kel befizetni, hanem természetesen büntetést is.
2020. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!