Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlázz.hu : autokata mellé...

Számlázz.hu : autokata mellé könyvelő?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi fontos egy olyan katásnak aki havi 2 max 3 számlát kiállít 12 milliót nem lépi át, annak könyvelőt fizetnie? Gyakorlatilag a szamlazz.hu autokatával kitudnám váltani a könyvelőm?

2020. szept. 25. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha kérdésed adódik, az autokata nem válaszol. Az autokata nem intézi neked a kamarát, önkormányzatot, tevékenységi kör bővítést pl, esetlegesen alkalmazottat, ilyesmiket. Hasznos az autokata, de nem váltja ki teljes mértékben a könyvelőt szerintem.
2020. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kamarai regisztráció 1x van...utána évente kell fizetni. Önkormányzatot? Fix éves helyi iparűzési adó van...nem értem mit kell ott intézni. Alkalmazottam pedig nincs és nem is lesz egyéni vállalkozóként. Tevékenységi kör bővítést és egyéb nyalánkságokat magam is megoldottam
2020. szept. 26. 01:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Kamarát esetleges szünetelés esetén is intézni kell. Mivel nem írtad le, hogy fix iparűzésit fizetsz, ezért ezt nem tudhattam.

Ahogy írtam is, szerintem jó dolog az autokata, de nem váltja ki a könyvelőt. Nem tudsz tőle tanácsot kérni, az autokata nem hívja fel a figyelmed minden jogszabályi változásra, nem ad tanácsot, hogy hogyan tudod elkerülni jövőre az esetleges büntiadót a 3 milíó feletti partnerekre, stb. Nem kötelező a könyvelő, ha neked nem kell, akkor ne alkalmazz szakembert.

2020. szept. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért merül fel ez a kérdés mindig, katásnak nem kell könyvelő és pont.
2020. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Remélem ezt csak ironikisan írtad :)

Katások nagy részének pl fogalma sincs arról, hogy attól függetlenül, hogy áfamentes, kellhet neki áfabevallást és áfafizetést is csinálnia pl egy fb hirdetés vagy hasonló miatt. De holnap reggelig tudnám sorolni az ilyen kis nüansznyi dolgokat, amin áeg lehet csúszni, ha valaki nem ért hozzá.

De már kezdek belefáradni, hogy tépem a számat, mindenki úgy oldja meg, ahogy akarja :)

2020. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi én is könyvelő vagyok és kicsit már kezdek besokallni a sok hatástól. Nem hogy 10, de már 5ezer forintos havidíjra is húzzák a szájukat, cserébe napi kétszer telefonál legalább mind. Szóval nem, nem kell könyvelő, nyugodtan csinálhat bárki amit akar, a különbség csak az, hogy nekem van rá felelősségbiztosításom :)
2020. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na látod, az az, amit kötelezővé tennék. Nekem is van természetesen :)
2020. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szokásos havi könyvelő nem kell, de amennyire egyszerűnek tűnik,

úgy jöhetnek kérdések, amit 8 óra google sem fog megoldani.. tehát nagyon is jól jön a könyvelők szakértelme és jártassága. De pl. van aki fizet havi 20e forintot a kata havi könyvelésre, azt pl. nem teljesen értem..

2020. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van katás ügyfelem, aki havi 20 ezret fizet. Ennek több oka is van. Pénzforgalmi áfás, havonta áfabevallások vannak, úniós áfabevallások, mellette alkalmazottja is van, ezért havi bérszámfejtés is kell, tb ügyintézés, táppénz igénylés, stb. Mindemellett naprakész kimutatásokat kér minden hónapban mindenről, ráadásul heti többször is egyeztetünk telefonon, hogy bizonyos dolgokat hogyan oldjon meg. Ez így bőven van annyi munka, hogy el "merjek" kérni havi 20 ezret.
2020. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezt meg is tudom érteni, én inkább az egyszerű "mezei" kata vállakozóról beszélek.
2020. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!