Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem végzek olyan gazdasági...

Ha nem végzek olyan gazdasági ügyletet, amelyhez kötelező az online számla adatszolgáltatás, akkor regisztrálnom sem kell a NAV Online Számla rendszerben?

Figyelt kérdés

Tisztelt fórumozók!

Nem olyan jó a szövegértésem.


Kaptam ügyfélkapun egy tájékoztatót az új adatszolgáltatási törvényről, hiszen adószámos magánszemély vagyok (alanyi adómentes). A tájékoztató nem személyes, hanem általános.


Idézet: "nyilvántartásunk szerint Ön, vagy az Ön által

képviselt gazdasági társaság még nem regisztrált a NAV Online Számla rendszerben"


Ezen kívül leírták az új törvényt (amit már ismerhetünk, "belföldi áfaalany belföldi áfaalanynak belföldön")

A törvény alapján nekem NINCS olyan ügyletem, amelyről online adatot kéne szolgáltatnom. Legalábbis a közeljövőben nem lesz!


Az volna a kérdésem, hogy akkor így most regisztrálnom sem kell?


Illetve, ha később úgy alakul, hogy mégis lesz majd egy ilyen számla, amihez lesz ilyen kötelezettségem, abban az esetben elegendő lesz majd közvetlenül (!!) az adatszolgáltatási kötelezettség időpontja előtt regisztrálnom?

Köszi előre is!



2020. szept. 27. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:

"10. kérdés: Minden adóalanynak regisztrálnia kell 2020. július 1-jétől az Online Számla rendszerben?


Az Online Számla rendszerben csak azoknak kell regisztrálniuk, akiknek számlaadat-szolgáltatási kötelezettségük van.


2020. július 1-jétől sem lesz kötelezett minden adóalany számlaadat-szolgáltatásra, így nem kell adatot szolgáltatniuk a számláikról például azoknak, akik kizárólag nem belföldön nyilvántartásba vett adóalanynak értékesítenek terméket, nyújtanak szolgáltatást. Nekik is hasznos lehet azonban a regisztráció az Online Számla felületen, mivel így


megtekinthetik a nekik kiállított számlákról szolgáltatott számlaadatokat,

ingyen használhatják a NAV Online Számlázó programját, akár az okostelefonra fejlesztett applikációval is.



Az Online Számla rendszerben számlaadat-szolgáltatást csak regisztráció után lehet teljesíteni."


[link]

2020. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Bocsánat, hogy belevau, de én úgy tudom, jan. 1-től MINDEN vállalkozónak - ha belfüldi alanyos, ha nem - kötelező lesz online számlaadat szolgáltatásra - gondolom ezért kell szept. 30-ig regisztrálni.
2020. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Regisztrálj, két perc alatt meg lehet csinálni. A nevet és jelszót mentsd le egy külön dokumentumba a gépekre, mert jan. elsejétől a magánszemélyek részére kiállított számlát is jelenteni kell, szükséged lesz rá.
2020. szept. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

És abból lehet gond, hogy mondjuk most regisztrálok, de úgy alakul később, hogy egyáltalán nem lesz majd olyan számlám amiről törvény szerint kéne adatot szolgáltatni, (pl abbahagyom a gazdasági tevékenységem) és ezért - később - úgy törlöm a regisztrációm, hogy egyetlen adatszolgáltatás sem történt?

2020. szept. 27. 17:48
 5/6 A kérdező kommentje:
A probléma még az, hogy én eleve azért váltottam ki adószámot, mert szerzői jogi tevékenység után várok jogdíjat, ami felhasználási szerződés. És én úgy tudom, hogy akkor eleve nincs számlaadási kötelezettség, és nem is lesz, jövőre sem. Ebben még nem vagyok biztos (még nem kezdtem meg a tevékenységet). De a lényeg hogy ez tovább bonyolítja a helyzetet, mert lehet hogy nekem később sem kell.
2020. szept. 27. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból hogy regisztrálsz nem lesz bajod.
2020. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!