Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha csak 12-e után pár...

Mi van ha csak 12-e után pár nappal tudom csak kifizetni az egészségügyi járulékot magam után?

Figyelt kérdés
Kamatot számítanak föl?

2020. okt. 12. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Számítanak ugyan fel késedelmi kamatot, de nem kell vele foglalkoznod, mert egyrészről ha csak pár nappal később fizeted be, akkor kb. mindössze 10 forint késedelmi kamatod lesz. Másrészről pedig azt az év végén úgyis törölni fogják, mert egy bizonyos összeghatár alatt törlik a késedelmi kamatokat az év végén, ha azt addig is nem fizetted be.


Ezt onnan tudom, hogy én egyszer 3-4 év késéssel fizettem be egy havi egészségügyi járulékot, mert csak ennyi idővel később vettem észre, hogy az adott évben véletlenül elmaradt. És még így sem kellett egy fillér késedelmi kamatot sem fizetnem rá, mivel a kamatot minden egyes elszámolási év végén törölték, hiszen egy teljes évre számolva is csak egy néhány száz forintos összeg lett volna.

2020. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
OK, Köszi!
2020. okt. 12. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Éves szinten a 5 ezer forintot el nem érő késedelmi kamatot elő sem írják ma már a NAV-nál.
2020. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!