Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptopénzekkel kapcsolatos...

Abc 1234 kérdése:

Kriptopénzekkel kapcsolatos könyvelés és adózás kérdésében kihez érdemes fordulni?

Figyelt kérdés
Tud valaki olyan könyvelőt aki foglalkozik kriptopénzekkel kapcsolatos könyveléssel is? Értem ez alatt a bányászatra és a kriptopénzek tartásából származó nyereségek könyvelését.

2020. okt. 13. 01:03
 1/5 A kérdező kommentje:

A kérdés egyébként egyre aktuálisabb lesz, a könyvelők számára ugyanis bárki vehet pl Revoluton Bitcoin, ebből származhat nyeresége. (Bár a Revoluton vásárolt Bitcoin jogilag nem kerül a tulajdonomba) De igazából terjedőben vannak az össze vissza rendelhető metal kártyák mindenféle itt-ott bejegyzett cégektől mögötte össze vissza tologatható kriptopénzekkel. A legtöbb ilyen appból meg egy normális kivonatot se lehet kiszedni. Ezzel mit fog kezdeni a jogalkotó, az adóhatóság, a felügyelet stb. Egyáltalán hogyan lehet majd ezeket könyvelni?


(Ehhez képest amire én keresek könyvelőt azért nem lehetetlen feladat.)

2020. okt. 13. 01:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit

Szerinted miért használják nincs rá jogilag semmi igy az ott szerzet jövedelmet után nem kell fizetni.Izraelbe se adoznak utánna

2020. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

most ha az ilyen-olyan friss fintech cégektől eltekintünk, és klasszikusan arról beszélnénk, hogy van a birtokodban x db bitcoin, amivel nem kereskedsz, viszont azt használod fizetéshez közvetlenül, akkor tényleg semmi, mert ahogy a 2-es is írja, semmilyen egyértelmű rendelkezés nincs a bitcoin-ra.


viszont ha már valamilyen platformon kereskedsz vele és nyomonkövethetően FIAT pénzben mutatkozik a nyereséged, akkor meg ugyanúgy működik, mint bármi más befektetés. egyéb jövedelemként bevallod.

2020. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EgyGabor ***** válasza:

Az érdekes kérdés és országfüggő.


Pl. USA-ban ha van X Bitcoin-od akkor úgy kell kezelni mint egy részvényt. Év végén USD értéket kell kalkulálni (akkor is ha nem adtad el!) és az árfolyamnövekedésre (vagy csökkenésre) kell adózni.

EU-ban tudtommal jobb a helyzet könyvelésileg, mert az átváltás tényekor kell adózni a kapott FIAT-ra. Amíg csak ülsz rajta addig nem. Cégként persze lehet igen...



Persze mindez elvileg, a betartathatóság az más kérdés.

2020. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Itt megtalálsz minden fontos információt, amit tudnod kell a kriptovaluta adózásról, legyen szó kereskedésről vagy bányászatról, adózz akár magánszemélyként, egyéni vállalkozóként vagy céges formában.


[link]

2020. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!