Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmazott vagyok, 4 órás...

Alkalmazott vagyok, 4 órás bejelentéssel. Hol tudom megnézni, hogy nyugdíj járulékot fizet-e utánam a vállalkozó?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapum van, ott megnéztem, be vagyok jelentve, így tb-t gondolom befizették.


De, nyugdíj járulékot fizetik-e? Vagy ezt alapból fizetik? Hol tudom ellenőrizni?



2020. okt. 13. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Idéntől összevonták a járulékokat, egyben vonják az egészet.
2020. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy mindegy, mert ha nem teszel magadnak félre, nem lesz nyugdíjad. Állam csak annyit fog adni, amiből éhen halsz.
2020. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz!


Még egy kérdés: Ha megszűnik a munkaviszonyom akkor ez a cég ad ugyanolyan bebélyegzett tb kiskönyvet, mint a rendes munkaviszonynál? Meg a többi kellő papírokat is?

2020. okt. 13. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Igen,mindkettőt ad.

Ha négy órás vagy,csak a nyugdíjhoz fele annyi időt számolj mintha nyolc órás lennél.

Tehát pl.ha egy évet dolgoztál,a nyugdíjhoz fél évet jelent.

Eddig legalábbis így volt,nem tudom,változott- e.

2020. okt. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4, sose volt így. Minden egyes biztosításban tölrött nap egy napnak szímít. CSak az összeg számításánál van arányosítás, de ott is csak akkor, ha a bér nem érte el a minimálbért, sokan 4 órában is többet keresnek annál.
2020. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mint a rendes munkaviszonynál?"


Miért? Most nem munkaviszonyban dolgozol? Azért ezt pontosítsuk...


Ha munkaviszonyban dolgozol, akkor Neked tök mindegy, hogy fizeti utánad a cég a közterheket vagy sem. Neked ebből hátrányod nem származhat. Miért? Mert onnantól kezdve, hogy a bruttó béred után levonta a kötelező adót és járulékokat, készfizető kezesként felel érte. Tehát Tőled azt már nem követelhetik, semmilyen ellátásban (táppénz, nyugdíj) hátrány ezért nem érhet, és kizárólag a cégen hajtják be, mivel ez innentől kezdve a cég tartozása az állam felé.


... és ahogy előttem már írták, minden biztosításban töltött nap (munkaviszony is annak számít) a nyugellátáshoz 1 napnak számít szolgálati idő szempontjából. Részmunkaidő esetén a szokásos alacsonyabb bér miatt lehet alacsonyabb nyugdíjösszeg megállapítás. Más hátránya nincs.

2020. okt. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hol tudom ellenőrizni"


Az előző válaszomból kiindulva: SEHOL. Mivel ez már a cég tartozása, éppen ezért ehhez Neked, mint dolgozónak semmi közöd. :)

2020. okt. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!