Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy egy külföldi multi által a nevemben véghezvitt önszámlázás törvényes lesz?

Figyelt kérdés

- Én egy szerző vagyok. (könyv szerzője, "szerzői mű")

- A külföldi multi cég (USA-ban) felhasználja a művem, ahhoz, hogy kiadja. (külföldi, kiadó, terjesztő)

- A jövedelmem JOGDÍJ lesz. (havi jogdíj, ők tartják számon az összeget)

- Gyakorlatban egy e-book-ot feltöltök online hozzájuk, amelyet ők terjesztenek.


A multi cég/vállalat neve Publish Drive.


(!) Az oldalukon világosan olvasható: - Amennyiben szerződöm velük, engedélyt adok nekik, hogy a nevemben, önszámlázással, számlát állítsanak ki. Ehhez majd kérik az adataim (pl adószám). Csak akkor fizetnek, ha érvényes számlát sikerült kiállítani. Megemlítik az elektronikus számlázást, és, hogy a költségeit ők állják!


Mielőtt bármit feltöltenék, szeretném felvenni velük emailben a kapcsolatot, (+ egy könyvelővel is) de egyelőre nem tudom, hogy mit kérdezzek, mert nincs tapasztalatom számlázás terén!


Mit kéne tőlük megkérdeznem?

Pl, van egy ilyen szabály, hogy a számlázó programot be kell jelenteni a NAV-nál, azonban ez a számla kiállító kötelezettsége, vagyis az ÖVÉKÉ! Nem tudom, hogy mennyire reális, hogy egy amerikai multi cég bejelentgeti a számlázó programját különböző országok adóhivatalához. Ez mennyire megszokott?

Továbbá, akkor nekem ugyanazt a számlázó programot kell használnom, amelyet ők használnak?


(Érdekességként hozzátenném, hogy a cég magyar volt korábban!! Mostanra a világ legnagyobb e-book könyvkiadója lett :)) )


Köszi előre is!



2020. okt. 15. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyetlen értelmes megoldás, ha megbízol egy erre szakosodott ügyvédet, nézze át a szerzödést, MIELÖTT aláírod.
2020. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A külföldi cégnek nem kell bejelentenie a számlázóját, nem is tudná. Te használhatsz bármit egyébként azon kívül ha szeretnél, neked be kell jelentened. Elég nagy valószínűséggel mondhatom, hogy nem fogják tudni 100%-ban jól kiállítani a számlát (saját tapasztalat).
2020. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!