Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tankolásokkor a számla kiállít...

Tankolásokkor a számla kiállításakor mindig szerepelt az adószámunk, de most lemaradt, utólag vettem észre. Így nem tudja a cégem elfogadni, elszámolni?

Figyelt kérdés

Tehát amióta van ez az új szabály, július 1 óta mindig úgy kértem számlát a tankoláskor, hogy szerepelt az adószám is ahogy kell. Most viszont egyik nap utólag vettem észre, hogy az egyiken nem szerepel a cégünk adószáma.

Emiatt akkor amikor leadom hónap végén a számlákat, akkor ezt az összeget nem tudjuk elszámolni és így én jövök 14.000 Ft-tal a cégemnek.

(alkalmazott vagyok, sokat kell utazni céges, benzines autóval az országban)


2020. okt. 23. 23:50
 1/8 A kérdező kommentje:

"Emiatt akkor amikor leadom hónap végén a számlákat, akkor ezt az összeget nem tudjuk elszámolni és így én jövök 14.000 Ft-tal a cégemnek." ?


Ez kérdés akart lenni, bocsánat.

2020. okt. 23. 23:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez a cégedtől függ, hogy hogy bírálja el az ilyet. Az a baj, hogy akik pénztárgéppel számláznak (pl a benzinkút, posta, stb), nekik még nem kötelező jelenteni a számlákat a nav felé, csak január 1-től. Ezért nem akad fenn a rendszerükön 1-1 hiányzó adószám. A kasszánál mindig ellenőrizni kell, hogy rajta van-e számlán. Lehet tanulópénz lesz belőle :\
2020. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ha nekik nem kötelező még, akkor nekünk miért olyan fontos?

A nevünk, címünk egyértelműen szerepel rajta, beazonosíthatóak vagyunk. Nincs másik ilyen nevű vagy telephelyű cég..

2020. okt. 24. 00:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért mert az áfatörvény azt mondja, hogy kötelező rajta lennie. Menj vissza a kútra és próbáld meg megreklamálni.
2020. okt. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Plusz azért a rendszám sem árt, ha rajta van..
2020. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rajta kell legyen mindenképpen.
2020. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem kell rajta lennie a rendszámnak... De bosszant hogy valaki más hibájából én leszek károsult.
2020. okt. 24. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jófejek a kútnál, akkor számlával egy tekintet alá eső okirat kiállításával korrigálható a hiányosság. Ezzel, meg a korábban kapott számlával együtt már nem érhetne anyagi hátrány.
2020. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!