Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adótanácsadónak szerettem...

Adótanácsadónak szerettem volna továbbképezni magam, de úgy néz ki, a kormány eltörölte ezt a képzést 2021-től. Tényleg le kell mondanom arról, hogy ezt a szakmát valaha kitanuljam itthon, vagy lesz valami, ami helyettesíti?

Figyelt kérdés
Link: [link]

2020. okt. 26. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Még mindig indul adótanácsadó OKJ, csak egy példa: [link]


Jövőre is lesz, csak nem okj keretein belül, azt ugye beszántják, aztán majd meglátjuk mi lesz utána.

2020. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy 2020. dec. 31-ig még indítja nagyjából az összes gazdasági OKJ képzési centrum, csak addig nekem nem lesz meg az előkövetelmény.


Mire alapozod, hogy jövőre is lesz adótanácsadó képzés? Az Országos képzési jegyzék helyébe lépő Szakmajegyzékből kitörölték az adótanácsadót.

2020. okt. 26. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra alapozom, hogy a kamara mondta, hogy nem vezetik ki a képzést, hanem más rendszerben lesz. Az, hogy valami jelenleg nincs benne egy még nem is hatályos dologban, az nem azt jelenti, hogy nem is lesz.
2020. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"a kamara mondta, hogy nem vezetik ki a képzést, hanem más rendszerben lesz"

Ezt hol mondták? Van forrásod?

2020. okt. 26. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
A kamara oktátási ügyeiért felelős vezetőhöz jártam könyvvizsgáló képzésre, ő mondta. Leírva nem láttam sehol.
2020. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor nagyon bízzunk benne, hogy így is lesz... de az is nagy érvágás lenne, ha az eddig egyéves programon belül megszerezhető képzést most kétévesre nyújtják.
2020. okt. 26. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az egy éves gyorstalpalók annyit is értek... Egy mérlegképes vagy könyvvizsgálói nem végezhető el egy év alatt szerintem. Papírt az egy éves az tény, de releváns tudást nem.
2020. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem törlik el, hanem minisztériumi hatáskörbe kerül át, mint a könyvvizsgáló.
2020. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!