Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás adózásról kezdő egyéni...

Katás adózásról kezdő egyéni vállalkozónak mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben a bejelentkező nyomtatványokra. Aztán számlaadásra, online adatszolgáltatás. Meg arra, hogy fizesse az adókat. Ha ezekkel megvagy, akkor nagy gondod nem lehet. Ezer más dolog lehet még, akár tevékenységfüggő dolgok is.
2020. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdő egyéni vállalkozó menjen el egy könyvelőjöz és magyaráztassa el a dolgokat: iparűzási adó, ÁFA-nem ÁFA, kamarai regisztráció, határidők, táppénz, stb.

Ráadásul nem is biztos, hogy olyan a tevékenységed, hogy a KATA adózás a megfelelő számodra: szolgáltatásnál jó lehet - kereskedelemben nem feltétlenül. ( + Nyugdíjszerző időnél is hátrány, stb.)

2020. nov. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg adókedvezmények érvényesítésénél, értékcsökkenési leírásnál, adóvisszaigénylésnél, hitelképeségnél, meg pályázatoknál, meg úgy alapjába véve a vállalkozás 1-3 éven túli fejlesztésénél...


Induláshoz, adott szinten elvegetáláshoz jó egy ideig, de utána át fogsz jó eséllyel váltani, vagy megszünteted, mert csak a hátrányok fognak előjönni vele, amivel utólag lehet bánni fogod a kata-t és más adózással a kezdetektől fogva már rég előrébb tartanál adott időben.


Hipa, költségek megint ugyanilyen kérdés. Katasok szeretik letudni azt, hogy a havi 50 adó megvan azután a többi szabadon elkölthető, csak azok a költségek amik időben elhatárolódva jönnek elő pl. partner számla, iparűzési adó,kamarai tagság stb már nem tudják sok esetben fedezni, mert vagy vissza kell pumpálniuk a vállalkozásba a következő havi költségek miatt az előző hónapban jövedelemként kivett összeget, vagy elköltik, mert azt hiszik ez már az adózott nettó jövedelem és már nem lesz mit vissza pumpálni.


Én pl. már ezek miatt a negatív tapasztalatok miatt nem is szerződök már katasokkal szolgáltatásokra, mert amikor van kedvük akkor fizetnek és lehet kiállítgatni a behajtási költségátalányokat meg fmh-kat.


Áfa kérdés ugyanez. Pl. amikor jöttek éves szerződéssel bérelni és mondta, hogy neki áfakörösen csak nettót számoljak, mert az áfával nem tud mit kezdeni mert ő aam-es. :-)


Írták itt a táppénzt pl ami kb annyi mint amit havonta adózol, nyugdíj előtt meg még kaphatsz havi 40.000 Ft álláskeresési járadékot is vele, ha megszünteted a vállalkozást, vagy elmehetsz gyedre egy minimálbér alatti szintű jövedelem figyelmbe vételével.

2020. nov. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lemaradt: szóval az adón felül kalkulálj erőteljes megtakarításokkal is, nyugdíj, gyerekvállalás, esetleges munaknélküli kiegészíésre, még legalább annyit csélszerű félretenni, mintha fizettél volna 10% nyugdíjjárulékot a garantált bérminimum után ( 20-25.000/ hó ) és hogy ne havi 40-50ből akard megoldani a létfenntartásod, ezen felül további összegeket táppénz, gyed,gyes, munkanélküliség esetére.
2020. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!