Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mint adószámos magánszemély van e valami felső összeghatár amit nem léphet át az éves bevételem?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem összeghatárhoz van kötve.
2020. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemélynek, ahogyan az első mondja, nincs éves összeghatár a bevételre, ami az adózást változtatná, mint a KATA 12milliója.


Az adószámos magánszemély korláta, hogy "rendszeres(mennyiségtől/időbeli eltéréstől függetlenül), kifejezetten jövedelemszerzés céljából" tevékenységet végezni TILOS!

2020. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Katás is kereshet nyugodtan 12 felett, ha bevállalja a kis plusz adót.
2020. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy "(!)ami az adózást változtatná(!), mint a KATA 12milliója."


Egyébként de, van. Csak véletlenül átsiklottam rajta.

Ha a JÖVEDELEM eléri a naptári évre vonatkozó minimálbér 30%-át (ez 2020-ban 579.600 Ft), akkor a 15% SZJA mellett a 18,5% járulékot is fizetni kell. Emellett a kifizetőnek bejelentési kötelezettsége keletkezik. (Hogy melyik nyomtatvány, azt fejből meg nem mondom.)

2020. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahhhaaaa! Értem. Szóval ha egy naptári évben nem érem ez az 579.600 Ft-ot akkor csak 15% SZJA amit fizetnem kell. Ha egy naptári évben átlépem 579.600 Ft-ot akkor ehhez jön még hozzá a 18.5%-os járulék. Ezek felett tehát nincs összeghatár amit ne léphetnék át így kereshetek annyit mint egy KATÁS vállalkozó.

Igen azzal tisztában vagyok, hogy nem lehet rendszeres jövedelem belőle. Tehát akkor az működhet, nem rendszerességgel hanem ritkábban kapok megrendeléseket mondjuk havonta 2 alkalommal ami nagyobb összeggel bír?

2020. nov. 22. 07:51
 6/10 anonim ***** válasza:
A havi két alkalom már bőven rendszeres ám. Sőt, bizonyos esetekben az évi 1 is annak számít.
2020. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5/Kérdező:


Ahogyan a #6 is leírta. NEM a gyakoriság, hanem a rendszeresség számít. Ezt viszont ellenőre válogatja, mert szubjektív. A havi 1 már minden esetben rendszeres. A 2-5 havonta 1, is szinte mindegyiknél annak számít. A félévente 1 megbízás már kevesebb ellenőrnél, de szintén számíthat rendszeresnek. Az évi 1-et inkább már csak nagyobb összegnél szokták figyelni.


Illetve a mondat egyik felén átugrottál:

"kifejezetten jövedelemszerzés céljából"!

A mondat két fele között ÉSVAGY kapcsolat van.

1. Akár rendszeres és jövedelemre irányul,

2. rendszeres bár nem jövedelemre irányul,

3. rendszertelen de jövedelemre irányul.

Mind a három esetben NEM megfelelő az adószámos magánszemély.

2020. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval az adószámos magánszemély nem nagyon jó semmire? Ez szomorú.


Viszont itt találtam egy elég érdekes linket, ami szerint ingatlan bérbeadását is intézheti egy adószámos magánszemély? De hi az is rendszeres jövedelem nek minősül nem?


[link]


Kicsit ködös ez a helyzet! Köszönöm azért a segytséget :)

2020. nov. 22. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ingatlan bérbeadás az benne van a kivételek között, azért lehet.
2020. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így van!


A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (SZJA-törvény), kiemeli, hogy az ingatlan-bérbeadási és a szálláshely-szolgáltatási tevékenységet magánszemély végezheti adószám nélküli magánszemélyként is, "Önálló tevékenységből származó jövedelem" címszó alatt, amit az adóbevallásban kell csak szerepeltetni.

2020. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!