Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azonnal érvényes lesz a TAJ-om?

DDDDani kérdése:

Azonnal érvényes lesz a TAJ-om?

Figyelt kérdés

Márciusban a koronavírusnak köszönhetően elvesztettem a munkám,es nem fizettem a Tb-m.

Ezt az orvosnál tudtam meg októberben,hogy kellett volna ,azt mondta már a TAJ se érvényes.Szerencsére találtam munkát eközben és benyújtottam elektronikusan a NAV-nak az automatikus részletfizetési kérelmet.

Az lenne a kérdésem,hogy ezzel most így azonnal újra érvényes a TAJ-kártyám vagy az még odébb van?



2020. nov. 19. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A TAJod attól nem lett érvénytelen, hogy nem fizetted a TB-t, a biztosítási jogviszonyod volt rendezetlen abban az időszakban.

Ha van ügyfélkapud (vagy rokonodnak, ismerősödnek), azon keresztül le tudod kérdezni a TAJ érvényességét (TAJ autorizáció-ban)

2020. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,én is ezért nem értettem.Van ügyfélkapum és ott azt is írta,hogy érvényes. De amikor elmentem a rendelőbe,akkor adott egy beutalót a doki egy kórházba műtéti előjegyzésre,de megjegyezte,hogy rendezni kell a TB-t mert jelenleg nem érvényes.Emiatt nem is mentem,csak most akarnék,de a szigorításoknak hála most a nem sűrgős esetekkel nem is foglalkoznak. :(
2020. nov. 19. 21:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Ugye Julius 1-től van az most,hogy aki 6 hónap vagy több ideje rendezetlen a TB-je annak teszik addig érvénytelenné,amíg nem rendezi az illető.
2020. nov. 19. 21:24
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

"Az egészségügyi szolgáltatók minden orvos-beteg találkozó alkalmával on-line ellenőrzik, hogy a beteg szerepel-e az egészségbiztosítónál a jogosultakról vezetett nyilvántartásban.


A jogviszony-ellenőrzés során a rendszer a következő jelzéseket adhatja a szolgáltatónak a jogviszonnyal összefüggésben:


„ZÖLD lámpa” - TAJ érvényes, jogviszonya rendezett”,

„PIROS lámpa” - TAJ érvényes, jogviszonya rendezetlen”;

A jogviszony rendezetlensége esetén az egészségügyi szolgáltató nem tagadhatja meg az ellátás elvégzését, azonban jogviszonya rendezése érdekében a kormányhivatalhoz kell fordulnia.


„KÉK lámpa” - Külföldön biztosított, a TAJ átmenetileg érvénytelen”;

A TAJ átmenetileg érvénytelenítésre került, mert azt jelentették be az egészségbiztosítóhoz, hogy külföldön létesített biztosítási jogviszonyt.


„BARNA lámpa”- TAJ egyéb okból érvénytelen”

Az egészségügyi szolgáltatások csak térítés mellett vehetők igénybe. A TAJ érvényességének rendezését a kormányhivatalnál kezdeményezheti.


„SÁRGA lámpa” - TAJ érvényes, de korlátozott egészségügyi szolgáltatásokra jogosult;

A lámpa azt jelzi, hogy a beteg az egészségbiztosítóval kötött megállapodás alapján jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ezért – a sürgősségi fogászati ellátás kivételével – nem jogosult fogászati ellátásra, külföldi gyógykezelésre, illetve a transzplantációs várólistára sem kerülhet fel.


A megállapodás alapján egészségügyi szolgáltatás - a sürgősségi ellátás kivételével - a megállapodás megkötését követő huszonnegyedik hónap első napjától jár, kivéve, ha a megállapodás megkötésével egyidejűleg az előírt járulék befizetése visszamenőleg huszonnégy hónapra megtörtént."


Mivel a részletfizetés alapján az eredeti esedékességek időpontja későbbi időpontokra rendeződik át, ezért véleményem szerint - mivel "jelen pillanatban" nincs hátralékod - az eü. ellátásra jogosultságod rendezett lesz, amíg fizeted a részleteket rendesen.

2020. nov. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ én is hasonlóképp gondolkodtam,csak nem találtam erről nagyon semmit az interneten és bíztam valami megerősítésben!
2020. nov. 20. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Igazából nem értem, hogy a 4-es válasz miért lett ennyire lepontozva. A NEAK hivatalos honlapjáról másoltam be ugyanis a szöveget. Ezek szerint az érdeklődök még a hatóságnál is jobban tudják a választ. :D :D :D
2020. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként így,hogy online benyújtottam mi fog történni? Küldenek ki postán papírt,hogy mennyit kell fizetni havonta a csekkekkel vagy mire kell számítani mert sok információt nem kaptam miután beküldtem a kérelmet online..
2020. nov. 22. 15:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, akkor oda kapod az értesítést. Konkrétan határozatot a kérelmed elbírálásáról. A határozat jogerőre emelkedése után könyvelik fel a részleteket, ha engedélyezték azt, hogy részletekben fizesd meg. A határozatban fel lesz sorolva, hogy milyen határidővel, mekkora összeget, és hova kell (milyen számlaszámra) megfizetned.

Ha a határozatban foglaltakat pontosan nem teljesíted (akár 1 napot is csúszol, vagy akár 1 forinttal is kevesebbet fizetsz be, vagy nem arra a számlára fizeted be, amit megjelöltek), a részletfizetési lehetőséget elvesztheted és úgymond "visszadöntik" a határozatot, ami annyit jelent, visszakönyvelik az eredeti esedékességekre az összegeket és adott esetben végrehajtást indíthatnak annak behajtására.

2020. nov. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elbírálási határidő 30 nap. Ha a kérelmező lemond már előre, vagy menet közben a fellebbezési jogáról, akkor 1-2-3 nap alatt is el tudják bírálni, és rögtön jogerőre tud emelkedni (nem kell várni sok-sok időt még a jogerővel, postázgatásokkal stb.). Fellebbezési jogról való lemondás esetén, ha megfelel a kérelmed elbírálásának eredménye, ha nem, fellebbezni már nem tudsz ellene. Ennek ez a lényege.
2020. nov. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 23. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!