Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sok jutalékot fizetek a...

Sok jutalékot fizetek a brókercégnek ahol vagyok, tudnék ebből adót visszaigényelni? Ti hol kereskedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég sok jutalékot fizetek a brókercégnél ahol kötöm az üzleteimet. Esetleg lenne lehetőség rá, hogy visszaigényeljek ebből mikor megcsinálom az adóbevallásom?


Egyébként az erste trader go nevű alkalmazásból kereskedek, csúcs szuper az alkalmazás csak nekem kicsit drága. Tudtok ajánlani esetleg másik felületet? Ki melyik felületen kereskedik? Ott mindent eltudtok érni? Mert én itt kb. mindent. Mióta Használom ezt a felületet (nincs még egy éve) 406 ezer forintot fizettem jutalékra :D azért ez már nem kevés úgy gondolom.



2020. nov. 26. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
És mennyi pénzt kerestél?
2020. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedves válszoló! Nem értem hogyan jön most ez ide a kérdésemhez.
2020. nov. 26. 16:07
 3/18 anonim ***** válasza:
Adót visszaigényelni adóból lehet. Amit te a brókerednek fizetsz, az nem adó.
2020. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindegy, hogy ez a nyereségednek hány százaléka. Ha 10, akkor ez egy tök normális költség. Ha 70, akkor meg jó nagy marha vagy.
2020. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Kötésenkénti minimum díjat fizetek általában 15-20 dollárt, erre jöhet még plusz.


Volt amikor megdupláztam és majdnem meg háromszoroztam a pénzemet, de most jelenlegi állás szerint amit nekem egyenlegnek ír a felületem az egyenlő avval ahol kezdtem idén.

2020. nov. 26. 16:30
 6/18 A kérdező kommentje:
Mert a jutalék mi volna? Nem hiszem, hogy adómentes! Ha nem is én, akkor a cég biztos adózik utána.
2020. nov. 26. 16:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A cég nyilván, csak ahhoz neked semmi közöd. Gondolom a péknél se akarod visszaigényelni az adót, mert szerinted drága a kenyér?


Amúgy a leírtak alapján teljesen feleslegesen kidobtál az ablakon 400 ezret, gyakorlatilag szerencsejátékra. A legjobban azzal járnál, ha megszüntetnéd ezt a szart, a pénzed meg betennéd állampapírba és csókolom.

2020. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Meghallgatnék azért még másokat.

2020. nov. 26. 16:40
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet visszaigényelni. Olyan felületre kell menni ahol nincs komisszió.
2020. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

"Meghallgatnék azért még másokat."


Oké: akkor én is elmondom, hogy 3-as és 7-es tökéletesen leírta a dolgokat.

Adót visszaigényelni befizetett adóból lehet - azt pedig te saját magad írtad, hogy ez JUTALÉK.

Ha elmész eurót venni a ft-odért és ott kezelési költséget kell fizetned, azt sem tudod visszaigényelni. Na pont ilyen, ha jutalékot fizetsz a brókercégnek.

2020. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!