Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webcam modellkedés Mo-on?

Webcam modellkedés Mo-on?

Figyelt kérdés

Webcam modellkedésen gondolkozom és az érdekelne hogy itt MO-n hogyan lehetséges ez legálisan?

Gondolok itt az adóra. KATAS vagy azaz kifizetsz 50 ezret havonta plusz egy könyvelőt és ennyi?

Milyen teorszám alatt lehet ezt csinálni?

Hogy keresel fel egy könyvelőt ezzel? :)

Az oldalon kérik az ID –t és a lakcímkártyát érthető , hogy elmúltál e 18, de a másik oldalról nem tudnak visszaélni ezekkel az adatokkal?



#adózás #modell #webmodell #teor szám #külföldi jövedelem aózás
2020. dec. 25. 22:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a szakmát hogyan kell elképzelni?
2020. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
41%
KATA, iparűzési adó (haha :D esetedben a legtalálóbb :D) ez évi 50.000 Ft, illetve kamarai díj évi 5000 Ft. Igen, kell egy könyvelő, meg egy számlázóprogram. TEÁOR gondolom MNS egyéb szolgáltatás lesz, de majd a könyvelő megmondja. Nyugodtan felkeresheted a könyvelőt, bár lehet, hogy felajánlja, hogy természetben is fizethetsz a szolgáltatásért :D
2020. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Az iparűzésit pont most szabták meg, nem 50 lesz jövőre. Amúgy kb ahogy írták fentebb. Nekem van pár webcamos ügyfelem, az első úgy jött, hogy kaptam egy mailt, hogy ezzel áeg ezzel a dologgal foglalkozna és mindenképpen férfi könyvelőt keres. Utánajártunk a szabályozásoknak, jogi dolgoknak, aztán elindítottuk a vállalkozást. Ő szépen írja a számlákat, én könyvelem, küldöm a bevallásokat, ő pedig utal nekem. Pont mint bármilyen más tevékenységnél. Könyvelésnél nekem tök mindegy, hogy az ügyfél az szobafestő, masszőr, pillás, vagy webcam modell. A könyvelési szabályok ugyanazok.
2020. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, azt ugye tudod, hogy a webcam modell igazából nem modellt jelent? Azok a k*rvanénik. akik mutogatják magukat az interneten pucéran. Tudod, ami egyszer felkerült az internetre, az ott is marad. Ha esetleg csak megszorultál a vírus miatt, akkor is inkább egy normális munkát ajánlanék, nem ezt. Sok embernek nincs munkája, de csak lesz valahogy. Károdra válna a jövőben, ha kiderül hogy részt vettél ilyenben. Soha az életben nem mosod le magadról.
2020. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
60%

Ha KATA adózó lennél, ügyelned kell rá, hogy ne csak egy kifizetőd legyen (azaz ne csak egy oldalnak dolgozz, vagy ne ügynökségen keresztül kapd a pénzed).

2021-től, ha évi 3 millió felett számlázol egy cégnek, akkor a 3 millió feletti összegre 40% adót kell fizetni. Ezt magyar kifizető esetén a nagy cégnek kellene fizetni, de mivel a te kifizetőid külföldiek lesznek, így ez téged terhelne.

Ha havonta kb 1500-2500 eurót keresel (ami ebben a "szakmában" elég átlag), és mindez egy kifizetőtől folyik be, akkor elég rosszul fogsz kijönni.


"Az oldalon kérik az ID –t és a lakcímkártyát..."


Hova regisztráltál, ahol lakcímkártyát kérnek? Ez általában nem jellemző, a webcam oldalak sima útlevéllel meg szoktak elégedni a nagykorúságod ellenőrzéséhez.

Ha valami hotvip models, girlboss models szerű bullshitbe botlottál, menekülj, mielőtt bármit aláírsz nekik. Ezek ügynökségek, akik az ismert webcam oldalakra regisztrálnak, amit igazából nélkülük is megtehetsz.

Ha ügynökségen keresztül dolgozol, az egyrészt a fentebb vázolt adózási problémához vezet, másrészt a jutalékod jelentős része náluk landol.

2020. dec. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
23%

Lepontozták a 4-est, pedig igaza van, ha valaki csak átmenetileg, hobbiból, kis kiegészítésből akar k/rválkodni, az inkább keressen valakit, akinek szétteszi a lábát, és nem adózik meg ilyenek, mert a neten ottmarad amit egyszer felrak.

Egyébként volt már számtalan ilyen kérdés az oldalon, leírták, hogyan is megy papíron

2020. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Olvasgat az ember ezen az oldalon dolgokat, hogy-hogy is megy, de nem hinném, hogy valaki 100% képet kap erről az egészről. Beleolvastam mindegyikbe, ami a témát érinti, de mindig akad olyan, aki az előtte lévőt megcáfolja és inkább már poénosra veszik a dolgokat, aztán elkezdenek valamin vitatkozni és arról megy a duma, szóval nem hiszem hogy ezt a témát 100% ban valaki körüljárta volna és kimerítő választ kapott volna e szakma rejtelmeibe ha lehet így fogalmazni. Jól gondoljátok én például elveszítettem a munkám már vagy fél éve. Nézegetem az állásokat de 100 t150-t nem fogok elmenni dolgozni itt hogy valakit még gazdagabbá tegyek én meg meg se tudok élni ennyiből normálisan. Azért valljuk be amikor felmegyek ezekre az oldalakra és látom hogy valaki átszámítva kb 40 ezret megkeres 20 perc alatt akkor elgondolkodtató a dolog hogy belekezdj. És nem hinném, hogy kamu lenne az az állítás, hogy ezek a modellek megkeresnek havi akár több millát is hisz ha nem így lenne ők sem adták volna a fejüket ehhez a szakmához és a legfontosabb hogy nem csinálnák már jó pár éve, hisz látom őket már jó ideje minden nap. Lehet, hogy lehúz 8 órát a gép előtt de legalább jól keres vele. Nem egy gyárban dolgozik szalagsoron minimálbérért. Nem idegesíti senki , nem kell a munkábajárással időt vesztegetnie , több mint valószínű még a 8 órát sem kell ledolgoznia akkor fejezi be egy nap amikor akarja. És valljuk be még jól is érzi magát :) Írtátok többen is hogy ami felkerül a netre…. igen tisztában vagyok vele. Ezért az arcomat nem is vállalnám be. Vagy nem venné a camera vagy egy maszkal ugye ami manapság megszokott amúgy is eltakarnám. Olvastam mivel tényleg utánanéztem az itt felelhető cikekknek, hogy írták az egyikbe hogy kötelező az arcodat hogy lássák. Ez szerintem egyáltalán nem igaz. Ha akarod felfeded ha akarod nem. Én így gondolom. Csak sokan egy idő után már úgy vannak vele hogy nem érdekli. Még nem regisztráltam az oldalra csak utána szeretnék járni mindezeknek a dolgoknak és köszönöm is az eddigi válaszokat jól voltak. Az oldal neve a jól ismert chaturbate ( ez megbízható hisz már jó 1x éve a piacon vannak) gondolom hogy lakcímkártyát azért kérhetnek el hogy esetleg ha az adózásra kerül a dolog akkor melyik országgal vegyék fel a kapcsolatot. Mert én úgy vélem, de cáfoljatok meg ha ti ezt másképp látjátok hogy sokakkal ellentétben én utánajárok a dolgoknak mielőtt belekezdek valamibe és mintha azt olvastam volna hogy igen is az adott cég lejelenti éves szinten, hogy ez meg ez a személy dolgozott nálunk , teszi ezt mint akár mely másik cég pl itt magyarban is kötelessége nyilatkozni hogy téged alkalmazott. Az egy más dolog hogy ők nem készítik el a bevalást max amcsiba ha jól láttam. ott elég kitölteni egy papírt azt ennyi minden szebb és jobb. Szóval szerintem aki ezt a munkát ez ideáig csinálta és nem jelentette az előbb utóbb meg fogja szívni, egy vagyonosodási vizsgálattal . Most persze majd írják sokan hogy ő már 5 éve csinálja és nem volt semmi baja. Elhiszem, de én szeretnék nyugodtan aludni és nem attól parázni, hogy ki mikor fog ezért megbüntetni. Látom hozzászolt a témához olyan is aki könyvelő és másnak intézi már ezt a munkát. Ha megkérdezhetem milyen teorszámot adtatok meg ennél a munkánál? A KATA 2021 től havi szinten többe fog kerülni mint 50 ezer? Hallottam igen arról is hogy 3 millió felett / év - ugye ha valaki 1 cégnek dolgozik akkor 40% os adóval terhelik a 3 milló felett keresett összeget , ami persze nem fogja megérni , érthető! Biztos nyílik valami lehetőség erre vonatkozólag, hisz ezt a szakmát is rengetegen végzik és nem hiszem hogy abbahagynák , de nem csak ezt a szakmát érinti mások is megszívják bármivel, úgy hogy biztos vagy van már vagy lesz rá valami megoldás. Esetleg aki könyvelő itt hozzászólt , tud ezzel kapcsolatban mondani valamit? Amúgy ha jól számolóm akkor ugye eddig úgy volt hogy 50 ezer volt a kata mármint aki bejelentve végezte ezt a tevékenységet , ezen felül kb 10 a könyvelő (ugye?) :) erre még rájön az iparüzési adó 5 ezer / év . aztán erre még jönnek a banki költségek legyen egy Paxum számlád / éves szinten 18 ezer Ft ( 50 dollár) . Minden havi utalásnál a Paxum is leszedi a részét 5 dollár + valami 3% , és ezzel még nincs vége mert itt magyarba ugye vagy az eurodat de inkább dollárodat vissza kell váltani Huf ba amit persze középárfolyamon tesznek meg .Mindezek pláne ha szigorodnak a szabályok és azt a 3 milliót 40% dolgot ki lehet kerülni valahogy akkor kb 100 ezerre gondolok Forintban hogy annyival indítasz havi szinten.
2020. dec. 26. 10:59
 8/36 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért azzal vitatkoznék, hogy mennyire álommunka ez, de hát kinek mi, olvashass kicsit az árnyoldaláról is. Ez nem a te élvezetedről, szól, hanem, hogy azt add amit látni akarnak. Puszta színjáték.

Van akinek ezt beveszi a gyomra, van akinek nem.

Szerintem átmenetileg előbb lenne érdemes 160.000 nettó + műszakpótlékért gyárban lehúzni fél évet, mint k/rvának állni, de hát kinek mi.

Mert azok az álomösszegek szerintem több dologtól is függenek. Ha nem vállalsz arcot biztos eleve jóval kevesebb, ha nem vagy jelen tényleg rengeteget, akkor jóval kevesebb, ha nem vagy testileg és intim területen megjelenésben, strapabírásban is a top jelenlegi ideálban, akkor drasztikusan kevesebb. Ha nem vállalsz be olyan dolgokat, amik most pörögnek, nem nyújtasz semmi különlegeset, akkor is kevesebb.

2020. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

#5 - nem a teljes 3 millió feletti részre kell fizetni a 40%-ot, csak törtrészre.


Kérdező: lehet ezt a munkát jól is csinálni, úgy is, hogy megérje, ne legyen később károd belőle, és adózás után kellemes összeg maradjon meg belőle. Ha gondolod akkor privátban szívesen mesélek részleteket tapasztalatokról, trükkökről, egyebekről.

2020. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a kisadózó vállalkozás a tárgyévben ugyanazon külföldi kifizetőtől az év elejétől összesítve 3 millió forintot meghaladó összegű bevételt szerez, a 3 millió forintot meghaladó összegű bevétel után a kisadózó vállalkozás 40%-os mértékű adót fizet."


[link]


Így szól a szabályozás. Ezt kikerülni csak úgy lehet, ha a kifizetés több kifizetőtől jön.


"gondolom hogy lakcímkártyát azért kérhetnek el hogy esetleg ha az adózásra kerül a dolog akkor melyik országgal vegyék fel a kapcsolatot."

Nem veszik fel senkivel a kapcsolatot adózás miatt, mivel nem az alkalmazottjuk leszel, hanem szabadúszóként kerülsz velük kapcsolatba és nem felelősségük, hogy adózol.

Ez benne is van a modellszerződésben.


Több millió forintnak megfelelő bevétele általában angol anyanyelvű, nagyon népszerű modelleknek van. Kelet-európaiaknál a napi 50-200 dolláros bevétel az általános, és inkább 4-6 órában, mint 8-ban.


Bár elsőre nem gondolnád, de fizikailag és mentálisan is eléggé kimerítő ez a munka, nem nagyon fogod tudni rendszeresen 8 órában tolni. Ha fáradsz, a vendégeid is észreveszik, és elmaradnak.

Ha nem vagy hajlandó mutatni az arcod (csak a LiveJasmine-on kötelező) akkor kb a harmadát fogod keresni annak, amire egyébként képes lennél.


"amikor felmegyek ezekre az oldalakra és látom hogy valaki átszámítva kb 40 ezret megkeres 20 perc alatt"

Amit te ott látsz, az a néző pénze, amiből a webcam oldal kb 70%-ot eltesz.

2020. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!