Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély vagyok,...

Adószámos magánszemély vagyok, ezzel tudok alkalmanként cégeknek fordító munkát végezni?

Figyelt kérdés
Több cég is lenne, akit felkeresnék, de mielőtt még ezt megtenném, tájékozódni szeretnék. Mivel csak az állandó keresetem kiegészítéseként szeretném ezt a tevékenységet végezni, nem szeretnék egyéni vállalkozást indítani, csak havonta, kéthavonta elvállalni egy-egy munkát. Adószámos magánszemély több éve vagyok, de soha nem használtam, annak idején nem is a fordítás miatt igényeltem (a másik tevékenységem nem volt keresett, ezért nem is foglalkoztam a témával). Olvastam, hogy a cégek nem szeretik az adószámos magánszemélyt, mert bár tudnék számlát kiadni, de járulékot nekik is fizetniük kellene utánam. Mi lenne a megoldás?
2020. dec. 28. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
végzettséged megvan? A fordítás végzettséghez kötött ugyanis
2020. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a végzettséged megvan, akkor igen.
2020. dec. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!