Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személygépjárművet vásásolnánk...

Arthur2019 kérdése:

Személygépjárművet vásásolnánk 250K-ért, munkára szükséges, viszont a vagyonátruházási költség 130K, ami akárhogy is számolok,több mint a gépjármű árának a fele. Milyen metódusok/ megoldások eshetnek szóba, amelyekkel csökkenthetnénk az összeget?

Figyelt kérdés
Aki esetleg belekötne, hogy mit sajnálom a pénzt vagyonátruházásra, miközben autót veszek, az gondoljon bele, hogy annak összege meghaladja a jármű árának a felét. Az adó jellegét megértem, de annak mértékét magasnak találom.

2021. jan. 5. 01:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Már megbocsáss, de ennyiért ne vegyél kocsit, mert amit 250ért láttam, az vagy nagyon kóros vagy más baja van, hamarosan a többszörösét költheted rá. Egy ügyfelünk is vett munkásautót 400ért,de már 300at rá kellett költenie szervízre.
2021. jan. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%
Minek kb 200LE-s autó "munkára"?
2021. jan. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Valamit elszámoltál sztem...


Itt egy kalkulátor:

[link]

2021. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

3-as vagyok



Például egy 1999-es Suzuki 1000ccm 53LE illetéke 11700Ft...

2021. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg valami nem kerek.

na meg ugye ennyiért még biciklit se nagyon, nemhogy olyan autót, aminek az év minden napján hibamentesen kell üzemelnie

2021. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sajnos lekellett pontoznom ezeket a válaszokat is, ugyanis egyiknek sem volt információ-tartalma, és senkisem a kérdésekre adott választ, hanem leírt valamit a fejéből.

Kérem az kommenteljen, aki a kérdésre tudja a választ.

2021. jan. 5. 11:16
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennél több információt akarsz, akkor írj konkrétumokat.

Mondjuk minden adatot, ami befolyásolja a költségeket és megnézzük mi is, hol a hiba

2021. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Itt nincs hiba. Megkérdeztem, hogyan csökkenthető a vagyonátruházási költség.

Erre pl jó válasz: csinálj üzembentartóit, úgy csak 50% a díj.

Nem azt kértem, kedves 7-es, hogy elemezzétek a kérdést. sajnálom, lepontozva.

2021. jan. 5. 11:25
 9/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"sajnálom, lepontozva."


Hát ettől most biztosan nagyon megijedt mindenki. De ha tanács kell: vegyél olyan autót, aminek megvan az átírása a feléből. Ezzel csökkentheted. Szerintem erre akartunk többen is kilyukadni. Kár, hogy ez nem elfogadható válasz. (Tippre a szakadt bömbi az mégiscsak bömbi)

Üzembentartói? Nos, érdekes lehet az előző tulaj is. Ugyanis ha pl foglalnak tőle, a tulajdonolt autó lesz az egyik első. Ami ugyebár nem a tiéd, hanem az övé. Az, hogy volt egy szerződésetek nem nagyon fog számítani.

2021. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez nem elijesztés, és nem személyes. Erre azért van szükség, hogy az emberek teljesen elolvassák, értelmezzék a kérdést. Fentebb mint láthattad többen, többek között te sem adtál “választ”, csak annyit hogy: minek 200 lóerő munkára.

Ez nem válasz, ez egy kérdés. Nekem vàlaszra volt/ van szükségem.

Az autó marad, továbbra is legális, törvénybe nem ütköző megoldásokra vagyok kíváncsi.

2021. jan. 5. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!