Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a Revolutról számlámról...

Ha a Revolutról számlámról levettem egy ezrest, azért ke adózni majd?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kezdő befektető vagyok és a Revolutot használom. 4000 forint értékben vettem kriptovalutát, ami mostani árfolyamon kb 7000-ret ért. Azonban most levettem róla egy ezrest, mert el akartam költeni. Jelen esetben ez az ezres adóköteles, vagy nem kell utána adózni? Arra értem, hogy ugye 4000 forintom alapból volt, ami után gondolom már adóztam egyszer, és gyakorlatilag csak levettem a számlámról azt a pénzt, amit rátettem... Meg igazából nem is én adóztam utána, hanem édesanyám, mert tőle kaptam karácsonyra néhány ezret.. :D


Most komolyan le kell adózzam majd év végén azt a kb 180 forintot? :D Mert ugye 15% a nyereség-adó... De erre is vonatkozik? Vagy ez hogy működik ilyen esetekben?



2021. jan. 8. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy kell, ne foglalkozz vele. Bár a helyedben még bennhagytam volna, folyamatosan megy fel a bitcoin. Anonim, szóval a helyedben készpénzért adnám el, vagy valami más, jobban lenyomozhatatlan módon, de szerintem nem fog ezért a pár forintért baszogatni senki. Talán ha milliós tételekről lenne szó, lehet sorban állnának és tartanák a markukat.
2021. jan. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

180? hol élsz te?


360

2021. jan. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
???
2021. jan. 8. 06:58
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Nem az a baj, hogy levetted a pénzt, hanem az, hogy nyereséget könyveltél el a BTC-n.


És ez adó köteles.

2021. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!