Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha kiváltom az...

Mi történik, ha kiváltom az egyéni vállalkozóit és utána azonnal fokozottan veszélyeztetett terhesség miatt 9-es kóddal táppénzre kerülök?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mire lehet számítani, ha sikerült 1 hétig vállalkozónak lenni..? Előtte folyamatos biztosítási jogviszony évekig munkából, majd ezt követően 4 hónapot nappali tagozatos hallgatói jogviszonyból adódóan, majd KATA-s egyéni vállalkozó főállásban? NAV rám száll?

2021. jan. 12. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Mégis miért szállna rád a nav? Csaltál adót vagy hasonló?
2021. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem. Megfizetem az adót, amit kell az egy hét vállalkozói jogviszony miatt, de onnantól full táppénzen leszek szülésig, nem fizetek járulékot, mert nem adhatok számlát. Pont ezért félek, hogy mi lesz, de ha ez nem jellemző (tehát nem fognak piszkálni veszélyeztetett terhesség miatt), akkor nyugodt lennék. :)
2021. jan. 12. 13:30
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Legyél nyugodt. Nem fognak piszkálni, mivel nincs okok rá, nem csináltál semmi törvénybeütközőt.
2021. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd el légyszi: [link]
2021. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom, TP annyi időre jár, amennyi folyamatos biztosítási jogviszony van. A hallgató nem biztosított, úgyhogy ha az egyéni vállalkozás előtt harminc napnál régebben ért véget a munkaviszony, akkor bukta a dolog.
2021. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es: Köszönöm, elolvastam, nem találtam benne semmi olyat, ami terhelő lenne így most rám nézve. :) Beszélek a dokimmal, hogy tök nyugodtan írjon ki.
2021. jan. 12. 14:03
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha most pénzt nem is kapok, de biztosítási jogviszonyom lesz, nem? Tehát a CSED-re jogosult leszek? Mert előtte tök jól kerestem, 2 év alatt a 365 nap biztosított jogviszonyom meg lesz, amiből tudnak számolni ellátást. Most kibírjuk szülésig egy fizetésből, csak legyen egészséges, ha már jönni akar. :)
2021. jan. 12. 14:06
 8/14 anonim válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos hogy CSEDnél nézik hogy előtte jó béren voltál. Most a régi munkád és a vállakozói közt ha eltelt 30nap akkor nem fogják figyelembe venni alapul csak a vállalkozóit. De ott nincs olyan jellegű béred ami szjas... tehát csak a KATA. Ez így... 🤷‍♀️
2021. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Kata is alapja a csednek (annak függvényében, hogy mennyit fizet). Viszont inkább az időszakkal lesz bajban, mert a jogosultságtól visszaszámított ~9 hónappal azelőtti alap után kap csedet, viszont akkor meg még nem volt vállalkozó, szóval ott lehet gond.
2021. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik figyelembe a korábbi béredet, a kata ellátási alapja lesz az alapod.
2021. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!