Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire volt normális az,...

Mennyire volt normális az, aki kitalálta, hogy a közétkeztetés számláit is fel kell tölteni a navra?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Elmegyenge volt, semmi kétség.
Elfeledkezett a kategóriáról.
Pontosan tudta, hogy mit csinál és nagyon helyes!
7 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért legyen pont a közétkeztetés kivétel? Legyen akkor a villanyszerelés is kivétel! Amúgy nem kell szórakozni a feltöltögetéssel, használj számlázót, amit össze tudsz kötni a navval.
2021. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Össze van kötve, csak hát havonta lehet számlázni és rengeteg a diák. Nem zavarna, ha nem lenne időigényes. Nem merek addig mást csinálni a gépen, nehogy valami megakadjon vagy összeakadjon vagy lefagyjon. Egy nap elmegy a töltögetéssel havonta - ha nincsen semmi gond közben. Szerintem a gazdaságfehérítés a cél - és a közétkeztetésben szerintem nincsen, mit fehéríteni.

A villanyszerelő jó, ha hetente ír egy számlát. Nekem meg egy nap alatt le kell tudni vagy hétszázat. Nem panaszkodok, csak feleslegesnek gondolom. Biztosan azért, mert érint. :)

Köszönöm a válaszod, tulajdonképpen egyetértek veled. - De az is biztos, hogy az áfa csalás tömege nem a közétkeztetésben történik.

2021. jan. 13. 14:15
 3/12 A kérdező kommentje:
((((A fodrászok, műkörmösök miért voltak kivételek eddig is?))))
2021. jan. 13. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, a fodrászok és műkörmösök sem voltak kivételek eddig sem. Ha a fodrásznál kértem volna cégnévre számlát, akkor kutya kötelessége lett volna adni és jelenteni is. Szóval rossz példa :)

Villanyszerelő és egyéb mestermeberek nem hetente számláznak egyet. Pláne mióta kata van és tök mindegy, hogy ad-e számlát vagy nem.

Itt nem csak az áfacsalás a lényeg, hanem az áfatervezet készítése, amit júli 1-től el lehet majd érni. Ha nem jelented a számláidat, akkor nem tudnak mi alapján tervezetet készíteni.

Egyébként egy jó tanács: én nem számlázok annyit, mint te, csak olyan ~50 körüli számlám van, de én nem írogatom őket egyesével. Van egy excel táblám, amiben bent vannak az adatok, azt importálom a billingoba, ez alapján elkészíti a számlákat és ki is küldi a partnereknek. Az egész nincs 3 perc és készen van az összes számlám.

2021. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És kértél? Nem kell kérni! Köteles adni! - Aztán mégsem ad. Soha. Senkinek. Pénztárgép bekötve a nav-hoz? Milyen pénztárgép?! :D

Köszi a tanácsot, de adagnyilvántartástól kezdve, a kedvezmények típusán, azok hatályán keresztül nyilván kell tartani mindent. Jelenleg bő fél perc/számla megy fel.

Villanyszerelő rokon van, ő mindig nagyobb munkákat vállal, keresik is piszkosul, hogy menjen - szóval havi 1-2 melónál többet nem bír befejezni. Van ilyen is, meg olyan is.

Az áfa tervezet szerintem a közétk-et nem érinti. Vagy rosszul tudom.

De ismétlem, nincsen ezzel gondom, csak feleslegesnek tartom. És a gazdaság fehérítésének kellene a célnak lennie...szerintem.

2021. jan. 13. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem köteles adni, csak ha kérsz. Ezért van a pénztárgép meg a nyugta.
2021. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazad van. De nem használja. :)

Abban egyetérthetünk, hogy a szépészeti iparágban jóval később lett bevezetve az online pénztárgép, mint másoknál?

2021. jan. 13. 15:44
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát bocsi de nem :)

Elég sok kkv-nek (köztök szépségiparban tevékenykedőnek is) könyvelek. Nem nagyobb számlát/nyugtát adok/nem adok aránya mint máshol. Az online pénztárgép meg online számla pont ugyanakkor lett bevezetve mindenkinek. Az más kérdés, hogyha a vállalkozás úgy dönt, hogy mindenkinek számlát ad, akkor nem kell pénztárgép (cserébe kellett jelentgetni a számlákat). De erről a sarki kisbolt is ugyanúgy dönthetett volna. Nyilván neki ez kevésbé kifizetődő. A kötelező meg a lehetséges azért nem ugyanaz :)

2021. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) rendelete (48/2013.(XI.15.)) szerint nem ugyanakkor. Aztán lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Mondjuk az emlékeim szerint sem. A szálláshelyeseket már régen szivatták ezzel is és különböző analitikákkal is, mikor a fodrász még mindig vígan nevetgélt a markába.

Ezzel együtt őket nem igyekeztek fehéríteni, ahogyan tavaly tavasszal sem zárták be őket, nehogy a Cilinéni ne tudjon kifodrászkodni valahol a sajtó tájékoztatgató előtt. De nem akarok hangulatot kelteni, mert nem vagyok a szomszéd tehene is dögöljön meg típus, csak jelzem, hogy a szépészetiseknél nem kellett bevezetni. Tilos persze nem volt - de nem kapkodtak utána.

2021. jan. 13. 16:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy most már több, mint egy percbe telik, amíg felmegy egy számla... :( Újraindítottam, újraindexáltam...attól kezdek tartani, hogy a nav oldalán is lehet szűk keresztmetszet. :(
2021. jan. 13. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!