Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az alábbi megjegyzések részben...

Az alábbi megjegyzések részben olvasható, KATÁS vállalkozóként Facebook hirdetés ügyebn segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Így reklámozhatom a céget is és utalhatom a vállalkozáshoz kapcsolt számláról az összeget?Nem lesz probléma? Havi fix 30ezer ft.


Magánszemélyként hirdetsz – Kiskapu kisvállalkozóknak?

Ha kis összegeket költ el reklámra a KATA-s (vagy alanyi áfa mentes), jobban megéri bepipálnia, hogy magánszemélyként hirdet, mert így nem kell a bevallással bíbelődnie. Ekkor a számla már nem 0%-os, hanem 27%-kal növelt áfa tartalmú lesz. Tehát mindenképpen valahol megfizeti az áfát a kisvállalkozó, csak ebben az esetben nem kell a könyveléssel bíbelődni. Ahogy írtam, ez akkor érdemes, ha havi 5-20 000 forintot költ csak ilyen reklámra. Viszont áfa körösként NE pipáld be, hogy magánszemélyként hirdetsz, mert így 27%-kal többet fizetsz majd.



2021. jan. 17. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tudok segíteni.

Valóban jó ez a kiskapu, kár hogy nem igazán legális.

2021. jan. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én legálisan szeretnék adózni, csak a cikk amit bemásoltam, így akkor félrevezető..

Mivel havi 1 számláról lesz majd szó, magamnak is meg tudom csinálni a bevallást? Ha jól tudom,két bevallás kell havonta.

A60 és 1965-ös?

2021. jan. 18. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

1965 akkor kell, ha 2019re akarsz bevallani.

Ha tudod melyik sorokba kell írni és tudsz szabályszerű áfaanalitikát vezetni, akkor meg tudod csinálni magadnak persze.

2021. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha a kitöltési útmutató segít ebben akkor igen, de az áfaanalitika...nem hiszem.

2021. jan. 18. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A kitöltési útmutató segít, nem ördöngősség. Áfaanalitika már neccesebb azért, de nem lehetetlen, bár én nem állnék neki excelben összehegeszteni. A könyvelőprogramok két kattintással megcsinálják.
2021. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!