Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell adót fizetni a...

Hogy kell adót fizetni a kriptovaluta kereskedésből befolyt összegből?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy regisztrálok egy kriptovaluta platformra, ahol lehet vásárolni különféle kriptovalutákat. Befizetek 10.000 eurót a platformra, és az egész összegen vásárolok bitcoint. Később eladom amikor felmegy az ára, így a pénzemet megduplázom. A nyereség 10.000 euró. Ez után azonnal kell adót fizetnem, vagy csak az után a pénz után fizetek adót amit a kriptovaluta platformról kiveszek és a bankszámlámra küldök?


Nem értem, hogy működik ez az adózás a kriptovaluta eladás után. Az egész összegből kellene fizetnem az adót (10.000+10.000 nyereség) vagy csak a nyereségből? (10. 000)



2021. jan. 30. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak a nyereségből kell adót fizetned. Akkor kell adót fizetni, amikor rendelkezni tudsz az összeggel (ez nem egyenlő a kiutalással). Ha realizált lett az árfolyamnyereséged, akkor csak az után kell adóznod.
2021. jan. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk van 10. 000 euró nyereségem, de nem veszem ki a pénzt, hanem úgy döntök, hogy majd most megpróbálok egy másik kriptovalutát vásárolni, de ott elveszítem szinte az összes pénzem. Így elméletileg volt nyereségem a bitcoin után, de azt elveszítettem egy másik befektetésen, így nem vagyok köteles adót fizetni mert ténylegesen nem utaltam ki a pénzt?
2021. jan. 30. 00:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Írtam az első válaszban, hogy nem akkor keletkezik adófizetési kötelezettség, amikor kiutaltatod. A veszteséges befektetések összege nem állítható szembe a nyereséges befektetésekkel.
2021. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ez így jó nagy hülyeség, olyan pénzből kell adózni ami lehet nem is fog a rendelkezésemre állni. Most ha naponta többször veszek/eladok akkor minden egyes ügyet vezetni kell.
2021. jan. 30. 01:03
 5/12 anonim ***** válasza:
A te logikád szerint, akkor arra sem kéne adót fizetni, ha én valakitől elfogadok egy munkáért 1millió forintot, amiből azonnal veszek egy autót és hazafelé tartva totálkárosra töröm. Hisz se pénzem, se autóm. A jövedelemből mégis kell adót fizetni, autónál kell vagyonszerzési illetéket. Pedig se pénz, se autó...
2021. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És egyébként de, az a pénz a rendelkezésedre állt, vagyis te nyertél rajta, csak úgy döntöttél, hogy vásárolsz belőle mást.
2021. jan. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A munkával viszont nem vállalok kockázatot. Előre megegyezett fizetséget kapok érte, előre kiszámolt befektetéssel. A kriptovalutában kockázatot vállalok, ahol a nyereségért adóznom kell, ha veszítek meg úgy jártam.
2021. jan. 30. 02:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is. Ha nyersz, akkor adózol. Ha azt a pénzt újra befekteted és veszítesz, akkor így jártál. De azt nem vonhatod le az adóalapodból visszamenőleg.
2021. jan. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kriptoba az a jo hogy az azon elert veszteseget sehogy se tudod levonni. Amugy az ado ra valami 26.x szazalek. Az adoalapra befizeted a szochot es az szja-t, ja es persze mivel egyeb jovedelem ezert szopo van es nincs korlatja egyiknek se.


Amugy meg nem kell szomorunak lenned, hacsak nem probalsz altcoinokkal tozsdezni, a bitcoin mindig felfele fog menni ha eleg hosszu ideig varsz szoval kb 0 kockazatod van. Nem hiszed? Chamath Palihapitiya bacsi is ugyanezt mondta, es o multimilliardos :)

2021. jan. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezeken a kereskedési platformokon, tudsz un stabil coin ellenében kereskedni. Gyakran vannak USDT,USDC,BUSD, stb kereskedési párok, ezek ára nagyjából egy dollár szokott lenni. Az ebben megjelenő hasznot aztán be tudod fektetni úgy újra más kriptóba, hogy csak az elején járt kriptóban a pénzed, amikor beutaltál és sok ezer vagy sok tízezer dollárnyi nyereséged lehet úgy, hogy gyakorlatilag nem váltod át Fiatra.


Némelyik tőzsdének van Visa kártyája és igazából többnyire közvetve de megoldható a kriptóban tőrténő vásárlás. Persze olyankor realizálsz, de még is lehet a kártyádon összeg, anélkül hogy realizálnál. Tehát meglátsz egy akciós szekrénysort és lehet kártyával fizetni, meg tudod venni. Persze innentől kezdeve már adózni kell, így átváltasz annyi pénzt amiből az adód befizeted, a többit addig tudod forgatni.


Remélem segítettem.

2021. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!