Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell bitcoin és más...

Hogyan kell bitcoin és más kriptovaluta után adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelnek a kriptovaluták és szeretnék is vásárolni.

Először csak próbaképpen kis tételben kezdeném, kb 30 ezer forint körül.

Olvastam, hogy adózni akkor kell, ha a bitcoint törvényes fizetőeszközre váltom (forintra) illetve hogy ennek az összege 15% szja + 15,5% szocho.


Ezt magamtól kell jeleznem a nav felé, vagy automatikusan levonják a bankszámlámról ahová a pénzt küldtem?


Ki kellene majd töltenem valamit és elküldenem a nav felé, vagy mi ennek a menete?



2021. jan. 31. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vonják le automatikusan, neked kell bevallanod az éves adóbevallásban.
2021. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Negyedevente kell befizesd a nyereseg utan az adoeloleget. Nem tudod a veszteseged leirni. Mas jovedelem kategoriaba esik szoval 26.x szazalek adot vizetsz utana...
2021. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Itt szerintem elég jól összeszedték:

[link]

Csak a nyereség után adózol, és magadnak kell megoldani az egészet, a váltók nem monitorozzák (nem is tudnák), hogy mennyi volt a nyereséged.

2021. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!