Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdemes könyvelőt fogadni,...

Érdemes könyvelőt fogadni, hogy a kripto-s nyereségem le tudjam adózni és ne legyen belőle probléma?

Figyelt kérdés

Tehát ha vettem kriptot és nyereséggel kiszállok, akkor, hogy tudom bebizonyitani pl, hogy amit kiutaltam magamnak összeg, abban benne van a befektetési alapom is, nem csak a profitom. Ők csak annyit látnak, hogy jön x összeg a számlámra, és ha nem annak az összegnek fizetem azt a bizonyos százalékát, hanem csak a nyereségét, akkor még azt hiszik, hogy lecsaltam belőle nem? Mentsek le minden ilyen számlakivonatot, arról, hogy mikor vettem kriptot?

Nem akarok ilyennel szopni, tudom, hogy ezek ott rabolják ki az embert ahol csak tudják.


2021. febr. 4. 09:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha beszállok pl 100.000 forinttal, és mondjuk lesz belőle 200.000. Akkor például kiutalnék magamnak 100.000-et, és bent hagynék 100-at, akkor ott még nem kell adóznom? Hiszen csak visszautaltam a saját pénzemet, és a maradék amit benthagytam, azt kell majd leadózni nem, amikor azt is kiveszem, nem?
2021. febr. 4. 09:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Könyvelőként mondom, hogy nem kell ehhez könyvelő, hogyha be tudod írni a bevallás megfelelő sorába, valamint csinálsz hozzá magadnak egy nyilvántartást, ami alátámasztja a számokat, amiket bevallottál.

A második kérdésedre pedig így nehéz válaszolni, mert nem tudni, hogy kereskedésből, vagy árfolyamkülönbözetből )realizált/nem realizált) lett-e az általad említett 200.

2021. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Árfolyamkülönbözetből. Tőzsdén belül kereskedni nem akarok.
2021. febr. 4. 20:23
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ha elteszed a vásárlásról kapott bizonylatot (pl ha küldenek mailben) az elég kell, hogy legyen. Mondjuk én általában kereskedem is, de nem fiat-ba rakom át, amikor szeretnék realizálni, hanem stabilcoinba pl: USDC (így lényegében nem törvényes fizetőeszközbe váltod és ha nincs szükséged rögtön a pénzre, mert mondjuk szeretnél majd más tokeneket is venni, akkor ez a legjobb megoldás).

A többi részlet itt van leírva, hogy mennyi százalékot meg hogyan kell leadózni:

[link]

2021. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!