Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elrontottam a nyugtatömböt....

Elrontottam a nyugtatömböt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szépségiparban dolgozom kezdő vállalkozóként. Elkövettem kettőször egymás után egy olyan hibát egy hibás perforációval rendelkező nyugtatömbnél, hogy kitéptem két lapot is a tömbből (kéket is, sárgát is). Ezt csak napokkal utána vettem észre, mikor már ki volt dobva, nem volt meg egyik bizonylat sem. Felírtam a nyugtatömb elejére a két nyugta sorszámát, az összegeket (összesen kb 5ezer forintról beszélünk) majd a dátumot is. Ilyenkor mi a teendő? Két könyvelővel beszéltem, mindkettő mást mondott, egymástól teljesen eltérő véleménnyel voltak. Ötlet? Egyébként KATA-s egyéni vállalkozó vagyok.

2021. febr. 9. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A probléma itt leginkább azzal lesz, hogy egy esetleges ellenőrzésen eléggé büntetési alap, hogy a szigorú számadású nyomtatványodat nem megfelelően őrizted meg.

Ha nincs meg, azzal már nem nagyon lehet mit tenni szerintem, írj egy jegyzőkönyvet az esetről, csatold a tömb mellé és reménykedj, hogy hat évig nem fognak ellenőrizni ilyen téren.

Egyébként én ezért szoktam mondani az ügyfeleimnek, hogy írjanak online számlát, nem tart sokkal tovább megírni mint egy nyugtát és az örökre megmarad.

Csak kíváncsiságból: mit mondtak a könyvelők?

2021. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az én könyvelőm ugyanezt mondta, hogy reménykedjek, csak a jegyzőkönyv dolgot nem említette. Egy másik pedig mondta, hogy írjam fel a sorszamot, osszeget, datumot, mondvan, hogy a két bizonylat megsemmisült, de hogy ne aggódjak emiatt, mert év végére sem fogom megközelíteni a 12 milliót, tehát ígyse-úgyse kell adóznom ezekből. Valamint látják az árlistámat, a korábbi összegeket, amiket írtam, és egyik sem több 10 ezer forintnál, ne stresszeljek rá ennyire.

Egyébként köszönöm a válaszod, reménykedem...

2021. febr. 9. 18:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Attól mert úgymond nem kell adóznod utána még meg kell lennie ezeknek, szerepelni kell a bevételi nyilvántartásodban. Írd meg a jegyzőkönyvet, jegyezd fel a hiányzó sorszámokat és az azokon lévő összegeket, aztán kerüljön be az anyagodba. És legközelebb figyelj jobban :)
2021. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen ezzel tisztában vagyok, és valószínűleg ezt is azért mondta, mert sírva hívtam fel, és nem tudta mit mondjon, amivel megnyugtat :-D persze, ezek után már sokkal jobban figyelek, és nem veszem többé azt a fajta silány minőségű nyugtatömböt sem. :-)
2021. febr. 9. 18:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Sírni azért nem kell, nagyobb gondjaid is lesznek majd még az életben :) Igazából ha vezeted rendesen a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó lapját, akkor nem hiszem, hogy megszületett már az a navos, akik végiglapozná a tömbjeidet :D

De mint írtam is, válts számlázóra.

2021. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)
2021. febr. 9. 19:19
 7/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Legokosabb bejelenteni a NAV-nak hogy ettől-eddig a nyugta megsemmisült, így egy ellenőrzésen azt nem fogják keresni. De nem hiszem hogy mostanában ellenőriznek téged, mivel alacsony kockázatú adózó vagy.
2021. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem jelenteném a NAV-nak. Nem hívnám fel a figyelmet magamra.


Mindkét könyvelő konkrétan ugyanazt ajánlotta, csak más megvilágításban.

Feljegyzés az esetről, a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartásával együtt kezeld ezt a feljegyzést, ha szükség lesz rá, bemutatod.

Ne legyen rá szükség... Ez már csak szerencse kérdése. Viszont tényleg ne aggód túl a dolgot, mert akkor "bevonzod" a rosszat. :)


25 év tapasztalattal mondom, hogy még én sem találkoztam olyan NAV-ossal aki végiglapozta volna a tömböket, hogy mindegyik lapja sorszám szerint megvan-e. :D

2021. febr. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a dolog egyszerü. Keresd meg azokat a személyeket, akiknek a számlákat kiadtad, kérd meg, hogy hozzák vissza,és ragaszd be a helyükre, majd huzdd át öket átlosan, és ird az átlora, Érvénytelen, ird alá, és pecsételd le öket, majd a tömb legözelebbi, még nem használt lapjaira állits ki ugyanarra az összegre,ugyanazokkal az adatokkal, egy másik számlát, ebböl egy - egy példányt adj a kliensnek is. Az esetről egy jegyzőkönvet is irj, azt a könyvelőd is irja alá. Szerintem aki a számlákat kiállithatja, az jogosan meg is semmisitheti, ha arra komoly oka van.

Aki dolgozik, az tévedhet, a tévedésben megmaradni ostobaság. Minden tévedés helyre igazithato, kivéve ha haláleset történik, az nem.

2021. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És mi van akkor ha nem tudja, hogy kinek adta ki a nyugtákat? Plusz szerinted az a valaki elrakta a nyugtát? Az ilyenek 99%-ban az első kukában landolnak. Arról nem beszélve, hogy mivel a nyugtát is dátumsorrendben kell írni, ezért nem írhat csak úgy visszamenőleg a tömbjébe. Könyvelőként mondom, hogy ha egy ügyfelem ilyen feljegyzést akarna velem aláíratni, akkor azt biztosan nem írnám alá, ehhez nekem semmi közöm. Mire fel írná alá ezt a könyvelő (hacsak nem ő hibázott)?


"Szerintem aki a számlákat kiállithatja, az jogosan meg is semmisitheti, ha arra komoly oka van." - már bocsáss meg, de ez nettó hülyeség, szigorú számadású nyomtatványokról beszélünk, nem semmisítheti meg őket, max csak elévülési időn túl.

2021. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!