Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóznom ezután?

Kell-e adóznom ezután?

Figyelt kérdés

Egy lengyel játékfejlesztő cég felkért hogy írjam meg nekik egy játék prototípusát. Nekem ezért 850 dollárt (kb 250000Ft) fizetnének.

A kérdésem az lenne hogy kell-e nekem ezután adóznom. Ha kell akkor hogyan, illetve itt kell adóznom vagy Lengyelországban? Ez az első ilyen munkám, és még tanulok nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit.



2021. febr. 11. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Magánszemély által minden szerzett jövedelem adóköteles. Ami kivétel az tételesen fel van sorolva a törvényben.

Kell adóznod, mégpedig itthon. Nézz utána a külföldi kifizetőtől származó bevételnek.

2021. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Na na na! A kettős adóztatás tilos az Unióban,a kérdés hogy a lengyelek levonták belőle az adót mikor kifizettek vagy nem? Van róla szerződés? Ha fizetni kell akkor a 15% SZJA-t kell.
2021. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a kérdésből valamiért egyértelmű volt számomra, hogy a lengyelek nem vonnak le ebből adót.
2021. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Holnap fogjuk megírni a szerződést átbeszélni a részleteket természetesen őket is megfogom kérdezni erről, de kíváncsi voltam hogy itt milyen válaszokat kapok.
2021. febr. 11. 23:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha a lengyelek levonják belőle az adót akkor nekem már nincs vele dolgom, ha nem akkor meg a 15% SZJA-t kell csak?
2021. febr. 11. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon vagy.

Minden tevékenység adó és/vagy járulék és/vagy illeték köteles. Kivétel a biológiai alapfunkciók működtetése (még...).

2021. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Na na na! A kettős adóztatás tilos az Unióban"


Hát a megállapodások nem ezt írják-> TILOS!


Azért állapodnak meg az államok egymás között, hogy kizárják a kettős adóztatást. Tehát megegyeznek, hogy milyen esetben nem kell két helyen is adót fizetni. Attól ez még simán megtörténhet, ha nem tudsz róla, börtön viszont nem jár érte.


A feltett kérdés ennél azért bonyolultabb. Egy gyakorlott könyvelőt kell keresned hozzá, aki pontosan felméri a köztetek lévő jogviszonyt, az "illetékességet", aztán elmondja, hogy mi a pálya.


Egy kis szemelvény az SZJA törvényből, hogy miért kell alaposan feltárni a köztetek lévő jogviszonyt:


"(4) A belföldi illetőségű magánszemély adókötelezettsége összes bevételére kiterjed (teljes körű adókötelezettség). A külföldi illetőségű magánszemély adókötelezettsége kizárólag a jövedelemszerzés helye alapján belföldről származó, vagy egyébként nemzetközi szerződés, viszonosság alapján a Magyarországon adóztatható bevételére terjed ki (korlátozott adókötelezettség).


(5) * A nemzetközi szerződés előírását kell alkalmazni, amennyiben törvénnyel vagy kormányrendelettel kihirdetett nemzetközi szerződés e törvénytől eltérő előírást tartalmaz. E törvénytől viszonosság alapján is helye van eltérésnek, de a viszonosság alkalmazása az adózó számára nem eredményezhet a törvényben meghatározottakhoz képest kiterjesztő adókötelezettséget. A viszonosság kérdésében az adópolitikáért felelős miniszter állásfoglalása az irányadó."

2021. febr. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!