Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV adószámlámon 0 Ft az...

Ha a NAV adószámlámon 0 Ft az adózói egyenlegem, akkor tulajdonképpen nincs/nem lehet semmilyen tartozásom a NAV felé?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 16:50
 1/9 xswerdy ***** válasza:
az egyenleged azt mutatja, hogy amit bevallottál, azt be is fizetted. De hogy esetleg elfelejtettél valamit bevallani, az lehetséges.
2021. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:

Sajnos nem. Több olyan adószámlára van amit külön tartanak nyilván.

Pl. Teljesítményadó, illetékek ingatlan, ingatlanadó, etc.

Ha lenne küldenek felszólítást, emiatt ne aggódj.

2021. febr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ingatlan illetéke az pont felkerül a navos folyószámlára. Az ingatlanadó meg azért nem, mert az önkormányzati adó. De az önkormányzati számláján láthatja.
2021. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Több olyan adószámlára van amit külön tartanak nyilván."


Semmit nem tartanak külön nyilván, kizárólag az adók módjára behajtandó köztartozásokat. Ami adótartozás, azt mindent látsz az adófolyószámládon.


Amit nem láthatsz (még), az a más szervek követelése, amit az adóhatóság hajt végre. Ilyen például a szemétdíj, diákhitel, kamarai tagdíj, bűnügyi költségek, közlekedési bírságok, jogosulatlanul felvett ellátások, vagyonelkobzások, EU-s követelések stb.


Ezeket tartja nyilván kizárólag a NAV végrehajtó, azért nem látod az adófolyószámlán. Viszont, ha ilyen tartozásod lenne, biztosan tudnál róla, ne izgulj.

2021. febr. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fsms ***** válasza:

Kedves Mindenki,

lehet rosszul fogalmaztam, de erre gondoltam valóban:

"Ezeket tartja nyilván kizárólag a NAV végrehajtó, azért nem látod az adófolyószámlán. Viszont, ha ilyen tartozásod lenne, biztosan tudnál róla, ne izgulj."


egyébként nekem pont ingatlan illetékkel volt gondom, itt jött elő, hogy NAV számla nulla egyenleget mutatott mégis hiány volt.

2021. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"egyébként nekem pont ingatlan illetékkel volt gondom, itt jött elő, hogy NAV számla nulla egyenleget mutatott mégis hiány volt."


Az illeték adójellegű kötelezettség, tehát az adófolyószámlán könyvelődik. 521-es adónemen, ha jól emlékszem.


Mikor fordulhat elő az, ami nálad is?

Például, amikor megkapod az illeték kivetésről a határozatot, ami még nem jogerős. Tehát Te azt már tudod, hogy mennyivel tartozol, de a jogerőig könyvelés nem történik az adófolyószámlán.


Hirtelen erre tudok gondolni...


Leírhatnád pontosan a történeted, mert egyenlőre csak tippelgetünk.

2021. febr. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
... vagy még történhet akkor is ilyen, ha bíróságra fordulsz a kötelezettség előírása miatt, és a bíróság felfüggeszti az eljárást, amíg folyik a per. De ezeket is látod a folyószámlán, tehát azt is, ha bírósági felfüggesztéssel érintett egy előírt kötelezettséged attól függetlenül, hogy az egyenleged addig "nullát" mutat.
2021. febr. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fsms ***** válasza:

Néhány éve 6# történt. Nyertem EU támogatást a hőszivattyúra. Az pénz folyósítása helyett kaptam egy levelet, hogy nem fizetik ki, mert adótartozásom van. Bementem a petneházi utcába , megmutattam a levelet, és mondtam nem gond fizetek, mire a hölgy ránézett a számlára és mondja, hogy nem érti, mivel néhány ezer forintos túl fizetésben vagyok. Utánna neki álltak nyomozni 4 órát vártam, majd hazaküldtek, azzal , hogy valamilyen illeték probléma van. Sajnos arra nem emlékszem mi volt a gond és megoldás, de végül nem kellett fizetnem.

Ezért mondom, hogy ha nulla az egyenleg az tájékoztató jellegű nem biztos, hogy tényleg az, és valahogy máshol is tartanak nyilván adótartozást, csak nem mindig jön össze az egyenleg.

2021. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Néhány éve 6# történt."


Néhány év alatt a NAV-nál is megoldották volna már a problémát. :D


Ha jelenleg nincs egyenlege az adófolyószámládnak, akkor nincs lejárt esedékességű tartozásod. Ennyi...

2021. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!