Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyan betegségem van, amely...

Olyan betegségem van, amely után jár adókedvezmény. Ezt a kedvezményt/adóvisszatérítést diákmunka esetén is igénybe lehet venni?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés lényege az lenne, hogy diákként dolgoztam, de nem folyamatosan. Pár hét/hónap kihagyással. Ilyenkor is igénybe lehet-e venni az adókedvezményt? Illetva, hogy diákmunka lévén eleve igénybe lehet-e venni?

2021. febr. 17. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igénybe tudod venni, mert a diákmunkából is vonnak szja-t. Ha utólag az adóbevallásnál kéred, akkor mindegy, hoyg az év melyik részében dolgoztál, ha csak egy hónapot, de ezalatt vontak annyi szja-t, akkor is megkaphatod a teljes éves kedvezményt.

Mikor én először igényeltem, szeptemberben kezdtem dolgozni, és utólag vissza tudtam igányelni az egész éves összeget.

2021. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tegyük hozzá, hogy szakorvosi igazolás is szükséges az adott betegség igazolására.

Nekem pl. hiába van asztmám, orvosi leleten is szerepel, mégsem kaptam olyan igazolást, amin a BNO kód megfelelő lenne.

És egyszercsak majd elkezdi ellenőrizni a NAV ezeket is - talán mintha épp ebben az évebn olvastam volna róla, hogy sorra veszi ezeket is.

2021. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 2-es, igen tudom, hogy a papíron a megfelelő BNO kódnak kell szerepelnie. Illetve szakorvos/házi orvos által kiállított igazolás szükséges. Csak addig nem akartam zaklatni a házi orvosom, amíg nem voltam biztos abban, hogy lehet-e diákmunka esetén is igénybe venni.
2021. febr. 17. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden esetben érvényesítheted, ha adóköteles bevételed van. Adóköteles bevételre pedig nem csak munkával lehet szert tenni. Tehát a kettő nem függ össze.
2021. febr. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2022-től a diákmunkára és bármilyen munkára is érvényes lesz 24 éves korodig a teljes SZJA mentesség.


Ahol diákmunkát végzel, járj utána, hogy szabályosan levonják-e a megfelelő összeget. Kérd ki az összes papírodat, ha még nem kaptad meg. Amúgy, ha bemész a NAV-hoz, te is kikérheted az anyagaidat, konzultálhatsz velük, hogy a cég, ahol diákmunkázol, rendszeresen befizeti utánad, ami kötelező.

2021. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ha bemész a NAV-hoz, te is kikérheted .... hogy a cég, ahol diákmunkázol, rendszeresen befizeti utánad, ami kötelező."


Érdekes lenne, ha ilyen információt kiadna a NAV. Ugyanis ez az adótitok kategória. :)


Miért? Mert onnantól kezdve, hogy a munkáltató levonta az adott "kötelezőt" a dolgozója béréből, készfizető kezesként felel érte. Ez annyit jelent, ha nem fizeti tovább az államnak, akkor a cégen hajtják be, nem pedig a dolgozón. Éppen ezért a cég adófolyószámláján tartják nyilván a tartozást, nem pedig a dolgozójén. A cég adófolyószámlájának a forgalmáról, egyenlegéről, és egyébként a cég NAV-nál nyilvántartott helyzetéről ebből kifolyólag tájékoztatásra nem jogosult egyik dolgozója sem -> adótitok.

2021. febr. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"2022-től a diákmunkára és bármilyen munkára is érvényes lesz 24 éves korodig a teljes SZJA mentesség."


Ez egyenlőre csak egy ígéret a kormány részéről. Majd akkor terjeszd, ha már a hozzá kapcsolódó jogszabály hatályba lépett.

2021. febr. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!